FESTIWAL PIOSENKI - 20 listopada 2017

20 listopada 2017 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Maz. odbyła się XIII edycja Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami", organizowanego przez naszą szkołę w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego. Po raz pierwszy obok uczniów szkół podstawowywch na scenie pojawili się uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Po raz pierwszy też festiwal został objęty honorowym patronatem Radia dla Ciebie.

W tym roku do konkursu przystąpiło 10 szkół z powiatu grodziskiego i żyrardowskiego. Wykonawców przygotowywali nauczyciele muzyki: SP 1 - Izabela Otręba, SP 2 - Robert Dziekański, SP 4 - Renata Gowin, SP 6 - Aleksandra Chyziak, SP Adamowizna - Joanna Kapuściak-Komoszka, SP Książenice - Tadeusz Robaszyński-Janiec, Niepubliczna SP im. Leonarda da Vinci w Książenicach - Krzysztof Gwiazda, SP Jaktorów - Krzysztof Gwiazda, SP Międzyborów - Iwona Maciejewska, SP Wiskitki - Iwona Maciejewska.

Oceny umiejętności wokalnych i muzycznych uczestników konkursu dokonało niezależne jury w składzie:

• Justyna Wawrzyńska-Bąk - dyrektor ds. promocji i sprzedaży Radia dla Ciebie
  • Marta Maliszewska - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów
  • Łukasz Niedzielski - solista, laureat wielu konkursów i festiwali, akompaniator w teatrze Rampa
  • Dariusz Wnuk - aktor teatralny i filmowy
  • Paweł Uchymiak - kierownik działu emisji Radia dla Ciebie

Decyzją jury nagrodzeni zostali:

KATEGORIA: klasy 4-6
  • I miejsce: Magdalena Piątek - Szkoła Podstawowa w Książenicach
  • I miejsce: Dawid Osuch - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci w Książenicach
  • II miejsce: Szymon Romański - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • II miejsce: Natalia Kamińska - Szkoła Podstawowa w Adamowiźnie
  • III miejsce: Juliusz Ruszkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • III miejsce: Maria Gałajda - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • wyróżnienie: Alicja Kuzia - Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Leonarda da Vinci w Książenicach
  • wyróżnienie: Wiktoria Stegierska, Gabriela Stegierska, Jan Chmielecki - Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Maz.
  • nagroda specjalna: Chór - Szkoła Podstawowa nr 6 w Grodzisku Maz. (nagranie piosenki w studiu Radia dla Ciebie)
  • wyróżnienie dla: pana Krzysztofa Gwiazdy
    KATEGORIA: klasy 7 i 2-3 gimnazjum
  • I miejsce: Izabela Wawer - Szkoła Podstawowa w Jaktorowie
  • II miejsce: Oliwia Fijałkowska - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • III miejsce: Daniel Kądziela - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • wyróżnienie: Amelia Czarnecka - Szkoła Podstawowa nr 4 w Grodzisku Maz.
  • wyróżnienie: Marta Żak - Szkoła Podstawowa nr 5 w Grodzisku Maz.
  • wyróżnienie: Aleksandra Szmajkowska, Sandra Sielska - Gimnazjum w Międzyborowie

Festiwal poprowadziła pani Renata Cacko - wokalistka, absolwentka naszej szkoły. Za organizację i przebieg imprezy odpowiedzialne były panie Renata Gowin i Marta Żółkiewska. Zabawy i konkursy podczas przerwy przygotowała pani Marta Żółkiewska. Pomagały im panie: Iwona Sobota, Ewa Brzywczy oraz Krystyna Nasiadka.

tekst: Renata Gowin, zdjęcia: Sławomir Łomiński, Anna Gutowska-Kądziela