II Grodziska Scena Szkolnych Talentów - 27 października 2016 r.

27 października w sali widowiskowej Centrum Kultury nasi uczniowie zaprezentowali podczas II edycji Grodziskiej Sceny Szkolnych Talentów program "Jesienne pejzaże". Złożyły się na niego recytacje, inscenizacje, występy wokalne i taneczne oraz słuchowisko. Całość poprawadzili: Renata Cacko (absolwentka naszej szkoły) oraz Jacek Wolszczak (nauczyciel). Wśrod licznie zgromadzonych gości byli wiceburmistrz Tomasz Krupski, sekretarz gminy - Maria Grabowska, dyrektor Biura Oświaty - Ewa Burzyk, emerytowany dyrektor SP4 - Maria Michalak, dyrektor Centrum Kultury - Paweł Twardoch, radne - Wiesława Sliwińska, Irmina Dziekańska, dyrektorzy szkół oraz grodziskich instytucji, a także liczne grono nauczycieli (w tym również emerytów) rodziców i uczniów. Występom towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz degustacja muffinek, upieczonych przez mamy i babcie naszych uczniów.

Na scenie mogliśmy podziwiać:

Wykonawca

Tytuł utworu

Uczniowie z koła teatralnego Czwóreczka

Przestawienie teatralne pt. "Czarny Rodryg – postrach Paryża" na motywach skeczu z programu "Prawo do śmiechu" z Teatru Syrena z 1945 roku. Przygotowała: Iwona Dobiesz

Zespół tańca ludowego Tęcza, w skład którego wchodzą uczniowie kl. 2 c: Mikołaj Bielawski, Kacper Borkowski, Oskar Borkowski, Błażej Firchał, Michał Krakowiak, Martyna Mysłajek, Natalia Mysłajek, Weronika Rutkowska, Otylia Stawicka, Milena Szmidt, Maja Wintmiller, Magdalena Zielińska oraz soliści: Marta Kądziela, Marysia Gałajda, Marcin Wasilewski z klasy 4b

Polskie tańce regionalne. Przygotowała: Mirosława Roman

Gabrysia Szymaniak lat 6, P5

Recytacja wiersza Doroty Gellner pt. "Spacerek". Przygotowała: Elwira Stępkowska

Kaja Maliszewska lat 6, P5

Piosenka pt. "Mała wiewióreczka". Taniec do piosenki wykonują koledzy z grupy przedszkolnej: Marcelina Wróbel, Szymon Łyszkowski, Krystian Zagrajek, Marcel Łańko, Borys Wawer. Przygotowała: Elwira Stępkowska.

Karolina Gałajda kl. 1b

Piosenka pt. "Mama wszystko wie", muz. J. Piątkowski, sł. E. Buczyńska.

Emilia Romańska kl. 1b

Piosenka pt. „Podajmy sobie ręce”, muz. K. Kwiatkowska, sł. D. Gellner.

Marcin Wasilewski kl. 4b, uczeń szkoły tańca JAREMI, partneruje mu Klaudia Sobolewska z SP 6

Tańce latynoamerykańskie. Przygotował: Jarosław Korycki

Martyna Bladowska kl. 3c

Piosenka pt. "Ja się nigdy nie zakocham". Przygotowała: Renata Gowin

Amelia Tępińska kl. 3a

Recytacja wiersza pt. "Gwałtu! Rety! Co się dzieje!", autor: Małgorzata Strzałkowska.

Paweł Wojciechowski kl. 2a

Piosenka pt. "Piosenka dla nauczyciela", muz. i sł. Agata Wójtewicz

Ada Ziętek kl. 3a

"Ave Maria" Jana Sebastiana Bacha, utwór na flet z towarzyszeniem akompaniamentu fortepianowego.

Grupa taneczna ze szkoły tańca Flash

Tańce w rytmie dance. Przygotował: Łukasz Kosiński

Oliwia Fijałkowska kl. 6c

Utwór instrumentalny na gitarę pt. "Spacer z głową w chmurach", autor: Tatiana Stachak.

Juliusz Ruszkiewicz kl. 5a

Piosenka z rep. Michała Szpaka pt. "Colour of your life", wykonywana na tegorocznym festiwalu Eurowizji. Przygotowała: Renata Gowin.

Zespół wokalny (uczniowie klas 4-6)

"Bieszczady", muz. i sł. A Starzec. Przygotowała: Renata Gowin.

Nauczyciele: Beata Bogucka, Karolina Szwarocka, Marta Cichowlas, Małgorzata Borowska, Marta Żółkiewska, Jacek Wolszczak

Słuchowisko radiowe "Kopciuszek". Przygotował: Jacek Wolszczak.

Zespół wokalny (uczniowie klas 4-6)

"Jaki piękny świat" z rep. Alicji Majewskiej, muz. W. Korcz, sł. W. Kejne. Przygotowała: Renata Gowin.

Zdjęcia - Mariusz Stawicki