05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: (0-22) 755-51-55, (0-22) 755-55-07          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Filia w Książenicach
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania


Napisz list        Księga gości


Kronika 2009/2010

AKCJA LETNIA 2010

W lipcu w naszej szkole zorganizowane zostały półkolonie dla wszystkich chętnych uczniów oraz kolonie dla młodzieży z Domu Dziecka w Podbrodziu na Litwie.

Przeczytaj więcej

WYCIECZKI ZAGRANICZNE

Francja: 24 - 28 maja; Włochy, Austria: 28 czerwca - 3 lipca

ZAKOŃCZENIE GRODZISKIEJ OLIMPIADY SPORTOWEJ 2009/2010

21 czerwca odbyło się w naszej szkole zakończenie Grodziskiej Olimpiady Sportowej 2009/2010, podczas którego koordynator GOS pan Andrzej Faliszewski podsumował cały rok sportowej rywalizacji szkół, przedstawił ogólną klasyfikację i podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Nasza szkoła w tym roku zajęła I miejsce. Jest to nasze 5 zwycięstwo w 15-letniej historii olimpiady.

Przeczytaj więcejartykuł w "Młodym Sportowcu"

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - 29 maja 2010

W sobotę 29 maja 2010 r. w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej nr 4 razem z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci oraz Grodziskim Stowarzyszeniem Rodzin Abstynenckich "Familia". Współpraca ta po raz kolejny zaowocowała udaną imprezą, pełną atrakcji i niespodzianek.

Przeczytaj więcejZobacz zdjęcia w galeriigazeta "Bogoria"1gazeta "Bogoria"2

TYDZIEŃ DLA BEZPIECZEŃSTWA: 10 - 14 maja 2010

O bezpieczeństwie pamiętamy na co dzień, ale w TYGODNIU DLA BEZPIECZEŃSTWA staje się tematem nr 1. W tym roku tydzień ten upłynął pod znakiem przygotowań (wzięli w nich udział wszyscy uczniowie klas 4 - 6), eliminacji szkolnych i udziału w finale konkursu "Bezpieczna droga do szkoły". Odbyło się również podsumowanie realizacji programu "Bezpieczna jazda. Karta rowerowa - moje pierwsze prawo jazdy" i wręczenie kart rowerowych uczniom klas 4.

Przeczytaj więcej

FINAŁ GRODZISKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 6 maja 2010

6 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Grodzisku Maz. odbyło się uroczyste zakończenie X jubileuszowej edycji Grodziskiego Konkursu Matematycznego. W pierwszym etapie konkursu wystartowało 336 uczniów z grodziskich szkół podstawowych. Do III etapu przeszło 30. W tej grupie 5 uczniów naszej szkoły

Przeczytaj więcej

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uczniowie klas 4 - 6 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Montaż słowno-muzyczny przypomniał wszystkim tragiczną historię Polski z II połowy XVIII wieku - rozbiory, próby reform, ingerencję ościennych mocarstw i w końcu upadek naszego państwa. W tych trudnych czasach zaświecił na krótko dla naszego państwa promyk nadziei. Było to uchwalenie konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) ustawy zasadniczej.

Przeczytaj więcej o Konstytucji 3 maja

KONKURS "SPORT-WIEDZA-ZABAWA" 21 kwietnia 2010

Dnia 21 kwietnia reprezentacja klas I - III z naszej szkoły wzięła udział w konkursie " Sport - wiedza - zabawa" organizowanym corocznie przez Szkołę Podstawową w Adamowiźnie.

Przeczytaj więcej

"NASZYM OBOWIĄZKIEM JEST PAMIĘTAĆ"

15 kwietnia 2010 r. klasa 5b wraz z wychowawczynią pojechała do Warszawy, aby w imieniu wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły, złożyć hołd Parze Prezydenckiej oraz wszystkim ofiarom katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem. Uczniowie zapalili znicze i złożyli kwiaty przed Pałacem Prezydenckim, obserwowali również uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przeczytaj więcej

TOTALNIE TEATRALNIE

26 marca 2010 r. wzięliśmy udział w II Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Totalnie Teatralnie", zorganizowanym przez Stowarzyszenie EGIDA w Centrum Kultury w Grodzisku Maz.

Przeczytaj więcej i zobacz zdjęcia

VI POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI - 19 marca 2010

19 marca w sali kinowej Centrum Kultury odbył się VI Powiatowy Festiwal Piosenki. Wzięły w nim udział reprezentacje 11 szkół z powiatu grodziskiego, pruszkowskiego i żyrardowskiego. Łącznie na scenie pojawiło się 135 osób - 24 solistów i 10 zespołów (133 dziewczyny i 2 chłopców). Organizatorkami festiwalu były panie: Renata Gowin i Marta Żółkiewska, a w roli prowadzących wystąpili - Dominika Sulgostowska i Nikodem Zygmunt .

Przeczytaj więcejZobacz zdjęcia w galeriiartykuł w "Kurierze Południowym"

SPRAWDZIAN PRÓBNY DLA KLAS 6 - 4 marca 2010

Uczniowie klas 6 przystąpili do Próbnego Sprawdzianu Szóstoklasisty, zorganizowanego już po raz drugi przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą.

Zobacz arkusz sprawdzianu i rozwiązanie zadań

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - 4 marca 2010

Trenerzy z Małopolskiego Centrum Profilaktyki przeprowadzili w szkole cykl spotkań z uczniami klas 1 - 3 na temat agresji i przemocy uwarunkowanej stresem. Spotkanie miało na celu uświadomienie uczniom przyczyn agresji oraz pomoc w radzeniu sobie z emocjami, zwłaszcza negatywnymi (takimi jak: gniew, złość czy lęk).

DZIEŃ OTWARTY DLA SZEŚCIOLATKÓW I ICH RODZICÓW - 20 lutego 2010

W ramach akcji "Sześciolatki w pierwszej klasie" goścliliśmy w szkole dzieci, które w tym roku kończą 6 lat i ich rodziców. Można było obejrzeć lekcję pokazową z grupą tegorocznych sześciolatków, zajrzeć do sal młodszych klas, zobaczyć pracownię komputerową, poznać nauczycieli, a także porozmawiać o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole, korzyściach wynikających z wczesnej edukacji i obawach rodziców związanych z posłaniem 6-latka do I klasy.

Zobacz zdjęcia

I MIEJSCE W KONKURSIE "POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ" - 16 lutego 2010

W powiatowym etapie konkursu "Poznajmy sie bliżej", zorganizowanym przez Komendę Policji w Grodzisku Maz. zajęliśmy po raz kolejny I miejsce. Zwycięską drużynę w składzie: Anna Głowacka, Kamil Okonkowski, Dominika Pajka przygotowywała pani Bogumiła Krzywicka.

Zobacz więcej

BAL KARNAWAŁOWY - 29 stycznia 2010

Na zakończenie I semestru odbył się bal karnawałowy. Różne dziwne, zabawne, a nawet niebezpieczne stwory bawiły się zgodnie w odświętnie udekorowanej sali, przy skocznej muzyce.

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 25 stycznia 2010

Jak co roku, pod koniec stycznia, odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. Pasowania dokonały wróżki z pięknego przedstawienia p.t. "Kłótnia wróżek", które przygotowali uczniowie klas trzecich. Pierwszoklasiści otrzymali na pamiątkę zakładki do książek.

Zobacz zdjęcia

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ - 21 stycznia 2010

W tym roku wychowankowie świetlicy zaprezentowali swoim najbliższym przedstawienie teatralne zatytułowane "Zjazd bajek". Potem były własnoręcznie wykonane upominki i rozmowy przy herbacie i cieście. Babcie i dziadkowie, jak zwykle, nie zawiedli - przybyli licznie i gorąco oklaskiwali swoje wnuczęta.

Zobacz zdjęcia

JASEŁKA W CENTRUM KULTURY I KLUBIE "SŁOŃ" 11 stycznia 2010

Jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły, można było zobaczyć 11 stycznia w sali kinowej Centrum Kultury. Wśród wielu gości byli również przedstawiciele władz miasta: burmistrz Grzegorz Benedykciński, wiceburmistrz Maria Grabowska, dyrektor Biura Oświaty Rajmund Zaleski. 15 stycznia jasełka zostały zaprezentowane w klubie "Słoń" podczas spotkania nauczycieli emerytów.

Zobacz zdjęcia

JASEŁKA - 22 grudnia 2009

Tradycyjnie przed Świętami obejrzeliśmy jasełka, przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem pań: Cecylii Kotowicz, Renaty Łoszewskiej, Renaty Dąbrowskiej i Renaty Gowin przy współudziale rodziców uczniów. Piękne i dopracowane w każdym szczególe widowisko po raz kolejny przeniosło nas do Betlejem, budząc wzruszenie i radość.

Zobacz zdjęcia w galerii

KONCERT KOLĘD - 22 grudnia 2009

W nastrój świąteczny wprowadziła nas Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" pod dyrekcją pana Wacława Karonia. Koncert kolęd w jej wykonaniu jak co roku wzbudził zainteresowanie uczniów, którzy chętnie towarzyszyli orkiestrze, śpiewając znane polskie kolędy.

Zobacz zdjęcia

PRELEKCJA: OSTROŻNIE Z FAJERWERKAMI - 18 grudnia 2009

Tuż przed Świętami i Sylwestrem gościliśmy w szkole przedstawicielkę Policji panią Katarzynę Zych, która zapoznała uczniów z zasadami bezpiecznego obchodzenia się z fejerwerkami.

Przeczytaj więcej, zobacz zdjęcia

WARSZTATY: UZALEŻNIENIA - 3, 12 grudnia 2009

Trenerzy Małopolskiego Centrum Profilaktyki przeprowadzili w każdej klasie grupy wiekowej IV - VI dwugodzinne szkolenie w formie warsztatów na temat uzależnień. W II semestrze podobne zajęcia odbędą się w klasach I - III.

Co trzeba wiedzieć o narkotykach?

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI - 11 listopada 2009

Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią. Uczniowie z koła teatralnego i szkolnego chóru w bardzo interesujący i wzruszający sposób przypomnieli, jak Polacy walczyli o niepodległość.

Przeczytaj więcejSymbole narodowe

SPOTKANIE Z CZŁONKAMI STRAŻY ZWIERZĄT POWIATU GRODZISKIEGO - 6 listopada 2009

Uczniowie klas I - III wzięli udział w spotkaniu z wolontariuszami, działającymi w Straży Zwierząt Powiatu Grodziskiego. Goście opowiadali o swoich podopiecznych, apelowali o odpowiednie traktowanie zwierząt oraz uczyli bezpiecznych zachowań. Towarzyszyły im dwa psy rasy wilczarz irlandzki, które wzbudziły olbrzymie zainteresowanie wszystkich zebranych.

Zobacz zdjęcia

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Po raz kolejny w październiku ochodziliśmy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Różnorodne atrakcje znów przyciągnęły do biblioteki wielu uczniów. Odbywaly się konkursy plastyczne i wiedzy o książkach, głośne czytanie, wystawki najpiękniejszych książek i ilustracji, wywiady z nauczycielami na temat ulubionych książek z dzieciństwa. Biblioteka otrzymała również prezenty od uczniów i nauczycieli: książki i zakładki.

LEKCJA OTWARTA "MASZ JEDNO ŻYCIE" - 27 października 2009

Klasy I wzięły udział w lekcji otwartej pod hasłem "Masz jedno życie", która została zorganizowana w Centrum Kultury przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto i Gmina". Spotkanie poprzedzone było konkursem plastycznym "Uczeń bezpieczny w szkole, w domu i na drodze", w którym uczennica klasy 1c - Julia Cichecka zajęła II miejsce.

LEKCJA "MIĘDZY NAMI KOBIETKAMI" - 22 października 2009

Uczennice z klas 6 uczestniczyły w lekcji, przeprowadzonej w ramach programu "Między nami kobietkami". Tematem spotkania były problemy okresu dojrzewania i praktyczne wskazówki, jak sobie radzić w trudnych dla kobiet sytuacjach.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I - 13 października 2009

Uroczystość ślubowania uczniów klas I była świętem dla całej szkolnej społeczności. Poprzedziło ją przyznanie tytułów i wręczenie odznak PRZYJACIEL SZKOŁY.

Przeczytaj więcej, obejrzyj zdjęcia w galerii

ZŁAZ TURYSTYCZNY "BABIE LATO 2009" - 3 października 2009

Tegoroczny złaz zorganizowany został w 160. rocznicę urodzin Józefa Chełmońskiego i prowadził z Grodziska Maz. przez Putkę, Adamowiznę, Makówkę, aż do Kuklówki. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje: konkurs krajobrazowy, plener malarski, konkurs na plakat, konkurs piosenki rajdowej, zwiedzanie izby regionalnej, ognisko, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Warto było wziąć udział w tej imprezie.

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.