05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2010/2011

UROCZYSTE OTWARCIE "ORLIKA"

Mimo deszczu i przejmującego chłodu w sobotę, 1 lipca odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia boisk sportowych, wybudowanych przy Szkole Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012". Do użytku oddano dwa boiska - do gry w piłkę nożną oraz wielofunkcyjne do gry w piłę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Zmodernizowano również istniejące już boisko wielofunkcyjne, które dzięki temu utworzyło z nowo wybudowanymi nowoczesny i funkcjonalny obiekt sportowy. Całość jest ogrodzona i oświetlona. Zatrudniono także animatora sportu, który zadba o to, aby obiekt tętnił życiem nie tylko w czasie zajęć lekcyjnych.

Przeczytaj więcej

MAŁE SIEMIONALIA 2011 - 6 czerwca

6 czerwca 2011 r. w Nowym Domu Sztuki w Radziejowicach odbył się VI Przegląd Szkolnych Zaspołów Ludowych "Małe Siemionalia". Wśród uczestników nie zabrakło również naszego zespołu "Tęcza".

Przeczytaj więcej

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY 2A - 3 czerwca

3 czerwca 2011 r. klasa 2a wybrała się na wycieczkę rowerową zakończoną piknikiem rodzinnym na boisku w Kraśniczej Woli.

Przeczytaj więcej

FESTYN Z OKAZJI DNIA DZIECKA - 28 maja

W ostatnią sobotę maja w naszej szkole zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka. Od kilku lat współorganizatorami imprezy są TPD oraz Grodziskie Stowarzyszenie "Familia". Piękna pogoda, liczne atrakcje i miłe towarzystwo sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie. Utrwalił to dla nas pan Piotr Bąba na swoich fotografiach.

Przeczytaj więcejZobacz zdjęcia w galerii Artykuł w "Bogorii"

WYCIECZKA " ŚLADAMI MAZOWSZA"

W środę 11 maja członkowie koła teatralnego "Czwóreczka", prowadzonego przez panią Iwonę Dobiesz, pojechali na wycieczkę krajoznawczą "Śladami Mazowsza", sponsorowaną przez państwa Teresę i Zbigniewa Nowackich. Wyjazd był nagrodą za udział w Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Totalnie Teatralnie" od początku jego istnienia oraz oryginalność i wysoki poziom prezentowanych w czasie przeglądu spektakli. W czasie wycieczki towarzyszyła nam prezes Stowarzyszenia "Egida" i główny organizator przeglądu - pani Małgorzata Ciechomska oraz grupa teatralna "Józefinki" z Międzyborowa.

Przeczytaj więcej O wycieczce na stronie Stowarzyszenia "Egida"

220 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Program słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań Małgorzaty Młotkowskiej i Renaty Gowin przez uczniów klasy 6a oraz chór szkolny przypomniał wszystkim okoliczności powstania konstytucji, jej twórców oraz znaczenie.

Przeczytaj więcej

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM ŁUKASZEM WIERZBICKIM

18 kwietnia gościliśmy w szkole pana Łukasza Wierzbickiego - autora książek "Afryka Kazika" oraz "Dziadek i niedźwiadek".

Przeczytaj więcej

WSPÓŁZAWODNICTWO MIĘDZYSZKOLNE

W marcu i kwietniu 2011 odbyły się finały konkursów, organizowanych w ramach współzawodnictwa międyszkolnego w gminie Grodzisk Maz.

Przeczytaj więcej

VII MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI "ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI"

8 kwietnia w sali kinowej grodziskiego Centrum Kultury odbył się VII Międzyszkolny Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami".

Przeczytaj więcej Zobacz zdjęcia w galerii Artykuł w "Bogorii"

SPOTKANIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

6 kwietnia 2011 r. w Centrum Kultury Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z autorką książek dla dzieci panią Renatą Piątkowską. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas drugich szkół podstawowych z gminy Grodzisk Mazowiecki. Spotkanie rozpoczął występ naszego zespołu teatralno-tanecznego "Tęcza", który zaprezentował zebranym "Bajeczkę o małpce".

TOTALNIE TEATRALNIE - 2011

25 i 26 marca 2011 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbył się III Mazowiecki Festiwal Teatralny "Totalnie Teatralnie" im. Hipolita Szczerkowskiego, zorganizowany przez Stowarzyszenie EGIDA. Naszą szkołę reprezentowały dwie grupy: zespół teatralno - taneczny "Tęcza" oraz Szkolne Koło Teatralne "Czwóreczka".

Przeczytaj więcej

KSIĄDZ BISKUP MARIAN DUŚ W NASZEJ SZKOLE

21 marca - w ramach wizytacji kanonicznej parafii Przemienienia Pańskiego - odwiedził naszą szkołę ksiądz biskup Marian Duś, który spotkał się z uczniami i nauczycielami w sali gimnastycznej. Dostojny gość obejrzał program słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem pań katechetek, ku czci naszego Papieża Polaka - Jana Pawła II.

Zobacz zdjęcia

PÓŁKOLONIE - ZIMA 2011

W czasie ferii zimowych w szkole odbywały się zajęcia, organizowane w ramach półkolonii. Wyjazdy na basen, wycieczka do Krainy Zabawy "Tęcza", zajęcia sportowe, muzyczne i plastyczne, nauka tańca, zabawa karnawałowa. Każdy znalazł coś dla siebie.

Zobacz zdjęcia

BAL KARNAWAŁOWY - 11 lutego

W piątek, tuż przed feriami, odbył się bal karnawałowy. W sali gimnastycznej, zamienionej na kilka godzin w HOLLYWOOD, bawiły się od 8.00 d0 10.30 klasy młodsze, a od 10.30 do 13.00 klasy starsze. Bal poprowadził instruktor tańca pan Jacek Radziszewski.

Zobacz zdjęcia w galerii

PASOWANIE NA CZYTELNIKA - 10 lutego

Uczniowie pierwszych klas przez pół roku pilnie uczyli się literek i w końcu przyszła pora, aby stali się czytelnikami szkolnej biblioteki. Uroczyste pasowanie odbyło się 10 lutego. Swoich młodszych kolegów w zaczarowaną krainę biblioteki wprowadzili uczniowie klas II, którzy przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyń: pani Joanny Okrasy i Małgorzaty Zientali, ciekawy program poświęcony książkom.

Przeczytaj więcej

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU - 8 lutego

W ramach ubiegania się o certyfikat SZKOŁA BEZPIECZNEGO INTERNETU obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podczas apelu grupy wiekowej 4 - 6 zaprezentowane zostały filmy, scenki dramatyczne oraz utwory propagujące bezpieczeństwo w Sieci. Wręczono również nagrody za konkurs plastyczny i literacki na rymowankę/rapowankę pod hasłem: "Mój komputer - mój przyjaciel", których tematem przewodnim było bezpieczeństwo w Internecie. Zwycięskie prace plastyczne zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Zobacz, co robimy, aby zdobyć certyfikat

NIEZWYKŁA LEKCJA PRZYRODY - 4 lutego

4 lutego uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłej lekcji przyrody, której głównymi bohaterami były... żywe zwierzęta egzotyczne. Zajęcia były okazją do obserwacji zachowań zwierząt w różnych sytuacjach życiowych. Patyczaki, pajęczaki, ptaszniki, straszyki, pięknie ubarwiony kameleon z niezwykłymi oczami wzbudziły ogromny podziw i chwile grozy.

Zobacz zdjęcia

JASEŁKA - 22 grudnia

Tuż przed feriami świątecznymi mieliśmy okazję obejrzeć jasełka, przygotowane przez panie katechetki: Cecylię Kotowicz i Renatę Łoszewską oraz panią Renatę Gowin. Udział w nich wzięła bardzo liczna grupa uczniów naszej szkoły oraz Gimnazjum nr 1. Do pomocy włączyli się również rodzice. Przedstawienie, dopracowane pod każdym względem, wzruszało i bawiło, wprowadzając wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz zdjęcia

KONCERT KOLĘD - 21 grudnia

Przed świętami gościliśmy w szkole orkiestrę dętą Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych "Polfa" (obecnie Gedeon Richter Polska) pod dyrekcją pana Wacława Karonia. Co roku orkiestra swoje świąteczne kolędowanie rozpoczyna od naszej szkoły. Koncert, w czasie którego usłyszeliśmy znane i lubiane kolędy, bardzo się wszystkim spodobał.

MIKOŁAJKI W NETII - 4 grudnia

Na zaproszenie Netii, głównego sponsora konkursu "Totalnie Teatralnie", grupa teatralno-taneczna "Tęcza", wraz ze swoimi opiekunkami panią Mirosławą Kępką i panią Mirosławą Roman, pojechała do siedziby firmy przy ulicy Taśmowej w Warszawie. Zaprezentowała tam swoje przedstawienie "Czerwony Kapturek szuka księcia".

Przeczytaj więcej Przeczytaj na stronie Stowarzyszenia Egida

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I- 26 listopada

Pierwszoklasiści zaliczyli swój pierwszy szkolny sprawdzian i złożyli ślubowanie. W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli również ich starsi koledzy, nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice.

Przeczytaj więcej

WRĘCZENIE ODZNAK "PRZYJACIEL SZKOŁY"- 26 listopada

W tym roku grono naszych przyjaciół powiększyło się o kolejne pięć osób. Odznakę i tytuł Przyjaciela Szkoły otrzymali: pani Katarzyna Zych, panowie: Jerzy Komorowski, Andrzej Syska, Jan Adamski oraz Anonimowy Sponsor.

Przeczytaj więcej

DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH - 4 listopada

Obchody Dnia Bibliotek Szkolnych w tym roku zbiegły się z symbolicznym otwarciem biblioteki po kilkudniowym remoncie, związanym z odnawianiem i wymianą mebli w pomieszczeniu dla czytelników. Nowe przeszkolone regały prezentują się bardzo elegancko, na odkrytych półkach znalazło się miejsce dla czasopism i książek, a czytelnia wzbogaciła się o dodatkowe miejsca pracy. Konkursy, zabawy, pisanie gęsim piórem sprawiły, że biblioteka w tym dniu po prostu pękała w szwach.

Zobacz zdjęcia

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM TOMASZEM SZWEDEM - 19 października

19 października gościliśmy w szkole bardzo znaną osobę - autora, kompozytora, piosenkarza, psychoterapeutę - pana Tomasza Szweda. Przyjął nasze zaproszenie, aby opowiedzieć o swojej książce "Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce".

Przeczytaj więcej

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE DLA KLAS I - III "KOMPUTRAKI" - 20 października

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach pt. "Komputraki", prowadzonych przez trenerów Małopolskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie. Prowadzący zajęcia uświadamiali uczniom, że internet jest szczególnie groźnym medium, a uzależnienie od niego staje się coraz poważniejszym problemem. Trenerzy, za pomocą filmu dydaktycznego, pokazali uczniom, w jaki sposób rozpoznać zagrożenia w czasie korzystania z internetu oraz do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Odbyły się 3 dwugodzinne zajęcia. Udział w nich wzięło 160 uczniów.

ZŁAZ TURYSTYCZNY "BABIE LATO 2010" - 25 września

Tradycyjnie, pod koniec lata, uczestniczyliśmy w złazie turystycznym, zorganizowanym przez Starostwo Powiatu Grodziskiego oraz Grodziski Klub Żeglarski "Czysty Wiatr".

Przeczytaj więcej

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.