05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2011/2012

Cóż to był za rok...

21 czerwca na specjalnym apelu pod hasłem "Cóż to był za rok", podsumowującym nasze osiągnięcia w mijającym roku szkolnym, mieliśmy okazję zobaczyć nagrodzone i wyróżnione w międzyszkolnych konkursach inscenizacje i programy artystyczne, przygotowane przez nasze koleżanki i kolegów.

więcej

"Brzydkie Kaczątko" w Przedszkolu nr 5

Zespół teatralny "Tęcza" zaprezentował dzieciom z Przedszkola nr 5 przedstawienie "Brzydkie Kaczątko", które zdobyło wyróżnienie na IV Mazowieckim Festiwalu Teatralnym "Totalnie Teatralnie". Przedszkolaki z uwagą śledziły losy bohaterów baśni, a naszych artystów nagrodziły gromkimi brawami.

Dzień Sportu pod hasłem NAŁOGOM NIE

26 czerwca, mimo niesprzyjającej pogody, zorganizowaliśmy Dzień Sportu. W tym roku motywem przewodnim rozgrywek sportowych i zabaw rekreacyjnych było hasło NAŁOGOM NIE.

więcej

Rajd rowerowy - 16 czerwca 2012 r.

16. 06. 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29 rajdzie rowerowym, który odbył się pod hasłem "Razem z Euro 2012". Cała impreza podporządkowana była piłce nożnej. Konkurencje sportowe oraz konkurs wiedzy z historii polskiej piłki nożnej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie otrzymali w nagrodę kolorowe koszulki i gadżety na rower.

więcej

Turniej piłki nożnej EURO ŁĄKI 2012 na boisku Orlik

9 czerwca 2012 r. na boisku Orlik przy naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców pod hasłem EURO ŁĄKI 2012, zorganizowany przez pana Michała Witczaka - animatora sportu.

przeczytaj więcej

Festyn rodzinny - 2 czerwca 2012 r.

W pierwszą sobotę czerwca, jak co roku, spotkaliśmy się w szkole na festynie rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Mimo nie najlepszej pogody, która zmusiła nas do pozostania w budynku, wszyscy bawili się znakomicie.

przeczytaj więcej zobacz zdjęcia w galerii

V Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych "Małe Siemionalia 2012"

5 czerwca 2012 r. w Radziejowicach już po raz piąty odbyły się "Małe Siemionalia". Naszą szkołę reprezentował zespół "Tęcza", który od czterech lat bierze udział w przeglądzie, prezentując przy tej okazji nowy program.

przeczytaj więcej

Spotkanie ze sportowcami

17 maja 2012 r. gościliśmy w szkole znanych sportowców: Luizę Złotkowską - łyżwiarkę, brązową medalistkę igrzysk w Vancouver, trzykrotną medalistkę zimowej uniwersjady w Harbinie oraz Sławomira Chmurę - łyżwiarza, złotego medalistę Zimowej Uniwersjady w Harbinie.

zobacz zdjęcia

"Wybieram zdrowie" - 11 maja 2012 r.

W dniu 11 maja 2012 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 1a i ich rodzin pod hasłem "Wybieram zdrowie". Spotkanie miało na celu integrację środowiska rodzinnego ze szkołą oraz zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Licznie przybyli goście wzięli udział w zabawach i konkursach.

więcej informacji

Konkurs "Wiedza - Sport - Zabawa" - 10 maja 2012 r.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Wiedza - Sport - Zabawa", organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Mateusza Chełmońskiego w Adamowiźnie. W tym roku reprezentowała nas drużyna w składzie: Izabela Kozicka z klasy III a, Piotr Suski z klasy II b i Aleks Szewczak-Kuciński z klasy I c.

więcej informacji

Spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

8 maja 2012 roku uczniowie klas IIa i IIb wzięli udział w spotkaniu autorskim, zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki Filię nr 2 z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską.

więcej informacji

221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Uczniowie klas 3 - 6 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

więcej informacji

Finał Grodziskiego Konkursu Matematycznego

W poniedziałek 23 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji Grodziskiego Konkursu Matematycznego. Pierwsze miejsce w grupie wiekowej 4-6 zajęła Małgorzata Biegała z klasy 6a, a trzecie - w grupie wiekowej 1-3 zajął Przemysław Lutek, uczeń klasy 3c.

więcej informacji

Światowy Dzień Zdrowia - apel dla uczniów klas I - III - 19. 04. 2012 r.

Uczniowie klas 3b i 3c przygotowali dla swoich kolegów program artystyczny, składajacy się z wierszy i piosenek o tematyce zdrowotnej. Kolorowe stroje i rekwizyty, śmieszne wiersze oraz wesołe piosenki sprawiły, że kilka ważnych informacji na zdrowego stylu życia łatwiej zapadło w pamięć.

przeczytaj więcej

Spotkanie autorskie z poetką Agnieszką Frączek - 18 kwietnia 2012

Uczniowie klas drugich mieli nie lada przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z poetką Agnieszką Frączek, które odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury.

więcej informacji

Warsztaty charakteryzacji - nagroda dla "Tęczy" w "Totalnie Teatralnie"

17 kwietnia 2012 r. grupa teatralna TĘCZA w ramach nagrody specjalnej, uzyskanej w IV Przeglądzie Teatrów Amatorskich Totalnie Teatralnie, wzięła udział w warsztatach charakteryzacji w Wyższej Szkole Artystycznej w Warszawie.

więcej informacji

IX Powiatowy Konkurs Muzyczny "Sopranem i basem czyli polska piosenka na grodziskiej scenie"

W konkursie muzycznym "Sopranem i basem", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Adamowiźnie reprezentanci naszej szkoły zajęli wysokie miejsca.

więcej informacji

IV Mazowiecki Festiwal Teatralny "Totalnie Teatralnie" - 23 marca 2012 r.

W tym roku na festiwal "Totalnie Teatralnie", organizowany przez panią Małgorzatę Ciechomską ze Stowarzyszenia "Egida" przygotowaliśmy dwa sektakle: "Album babuni" (zespół "Czwóreczka" pod kierunkiem pani Iwony Dobiesz oraz Joanny Citlak) oraz "Brzydkie kaczątko" (zespół "Tęcza", prowadzony przez panią Mirosławę Kępkę).

więcej informacji informacje i zdjęcia na stronie "EGIDY"

Powiatowy etap konkursu "Policjanci są wśród nas".

16 marca 2012 r. uczniowie sześciu szkół z powiatu grodziskiego przystąpili do konkursu "Policjanci są wśród nas", zorganizowanego w naszej szkole przez Komendę Powiatową Policji w Grodzisku Maz.

przeczytaj więcej

Apel pod hasłem "Moda na zdrowie" - 28. 02. 2012 r.

Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w apelu pod hasłem "Moda na zdrowie". Obejrzeli krótką inscenizację na temat zdrowego odżywiania oraz prezentację, przygotowaną w ramach programu "Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja". Spotkanie podsumował zaproszony gość - pani Anna Skubis z PSSE w Grodzisku Maz., która m. in. przypomniała uczniom o konieczności jedzenia w szkole drugiego (a nawet trzeciego) śniadania oraz zdradziła, w jakich produktach ukryły się witaminy A, B, C i D.

zobacz prezentację

Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.

17 lutego 2012 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

przeczytaj więcej

Mały DAR SERCA dla bezdomnych psów i kotów

Uczniowie klas 3 postanowili wesprzeć porzucone, bezdomne psy i koty w naszym mieście, zbierając dla nich karmę. Zebrali 83 kg karmy suchej i w puszkach. Zobowiązali się również kontynuować swoją akcję do końca roku szkolnego.

zobacz więcej

Koncerty muzyczne 16 lutego 2012 r.

Duet Smyczkowy - niewirtualni wirtuozi smyczka czyli Krzysztof Orzechowski (wiolonczela, śpiew) oraz Wojciech Marcinkowski (skrzypce, altówka) zaprosili klasy 1 - 3 w podróż muzyczną pod hasłem "Jedzie pociąg z daleka" a klasy 4 - 6 na program "Smyczkowanie na śniadanie".

zobacz więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2012

Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu towarzyszyło nam hasło "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".

więcej informacji zajęcia komputerowe "Babciu! Dziadku! Witajcie w Sieci"

Dzień Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej w Grodzisku Maz. - 7 lutego 2012

7 lutego 2012 r. odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej w Grodzisku Mazowieckim z przedstawieniem literacko-muzyczno-tanecznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na nasz występ złożyły się okolicznościowe wiersze i piosenki, krótka, humorystyczna inscenizacja oraz tańce ludowe.

zobacz więcej

Zima w mieście: 16 - 27 stycznia 2012 r.

W tym roku w ferie sypnęło śniegiem jak na zawołanie. Nikogo nie trzeba było namawiać do zabaw na świeżym powietrzu. Lepienie bałwana, zjeżdżanie z górki na sankach, zabawy śnieżkami bardzo nam się spodobały.

zobacz więcej

Owocowy bal karnawałowy - 13 stycznia 2012 r.

W piątek przed feriami odbył się w naszej szkole owocowy bal karnawałowy. Klasy I - III jak zwykle nie zawiodły i w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej bawiło się mnóstwo różnokolorowych owoców. Pomysłowość dzieci i rodziców przeszła najśmielsze wyobrażenia. klasy IV - VI zachowały większą powściągliwość w doborze stroju i tylko niektórzy dostosowali swój strój do tematyki balu. Wszyscy natomiast mieli owocowe kotyliony, przygotowane wspólnie z wychowawcami.

zdjęcia w galerii

Lekcja historii na żywo: "Początki państwa polskiego"

10 stycznia 2012 r. wszyscy uczniowie wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii na żywo pt. "Początki państwa polskiego", która odbyła się w ramach programu "Grodziski Hogwart - oczarujemy Cię wiedzą"

więcej

JASEŁKA - 22 grudnia 2011

Tuż przed feriami świątecznymi obejrzeliśmy jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań katechetek: Cecylii Kotowicz i Renaty Łoszewskiej oraz pani Renaty Gowin. Do pomocy włączyli się również rodzice. W tym roku jasełka obejrzeli z nami goście specjalni - absolwentki naszej szkoły, autorka i współautorki książki "W pamięci zapisane. Grodzisk Mazowiecki - wspomnienia różne" - pani Alicja Szafrańska, pani Eugenia Deminet i pani Jolanta Warneńska.

zdjęcia w galerii

Koncert kolęd w wykonaniu Zakładowej Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska - 16 grudnia 2011

Jak co roku przed świętami mieliśmy okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Zakładowej Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska pod dyrekcją pana Wacława Karonia. Bożonarodzeniowy repertuar spodobał się wszystkich słuchaczom, którzy wtórowali orkiestrze gromkim śpiewem.

więcej

Warsztaty "sałatkowe" - 13 grudnia 2011

Klasy 2b i 3c wzięły udział w warsztatach kulinarnych, roboczo nazwanych "sałatkowymi", które odbyły się w Technikum Gastronomicznym w Grodzisku Mazowieckim.

zobacz więcej

Wycieczka klas 6 do Warszawy- 15 grudnia 2011

15 grudnia wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem wyprawy była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie na grobie patronki naszej szkoły, Józefy Joteyko, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze.

więcej

Mikołajki w bibliotece - 6 grudnia 2011

Uczniowie klas 1b i 1c uczestniczyli w spotkaniu mikołajkowym w Bibliotece Publicznej przy ulicy Westfala. Dzieci przygotowały inscenizację słowno-muzyczną "W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja".

więcej

Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt klas V i VI - 1.12.2011

zobacz więcej

Wieczór wróżb w klasie 3a - 29 listopada 2011

Klasa 3a lubi się bawić, więc spotkała się wieczorem 29 listopada, w wigilię andrzejek, aby dzięki wróżbom poznać odpowiedzi na pytania dotyczące przyszłości. Dziś, co prawda, już nikt nie wierzy w czary, wróżby i zaklęcia, ale można je wykorzystać do wspaniałej zabawy.

więcej

VIII Powiatowy Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami"

18 listopada w sali kinowej grodziskiego Centrum Kultury odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki "Śpiewaj razem z nami".

Przeczytaj więcej Zobacz zdjęcia w galerii

Narodowe Święto Niepodległości 2011

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klasy 6 pod opieką pani Małgorzaty Młotkowskiej oraz chór szkolny, prowadzony przez panią Renatę Gowin.

więcej

Promocja zdrowia w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a systematycznie biorą udział w zajęciach promujących zdrowy styl życia. Uczestniczą w akcji "Radosny uśmiech, radosna szkoła", wysłuchali pogadanki pielęgniarki szkolnej na temat prawidłowej postawy ciała, a także znaleźli nowe zastosowanie dla smacznych i zdrowych warzyw.

zobacz więcej

Lekcja bezpieczeństwa dla klas I w Centrum Kultury - 2.11.2011

Uczniowie klas I uczestniczyli w lekcji otwartej pod hasłem "Masz jedno życie", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto i Gmina" w ramach programu "Chcemy żyć bezpieczniej". W tym roku jeden z punktów programu - scenkę na temat bezpieczeństwa i pokaz mody odblaskowej - przygotował nasz zespół teatralny "Czwóreczka". W konkursie plastycznym na temat bezpieczeństwa I miejsce zajął uczeń klasy 1c - Hubert Gałajda.

więcej nagrodzona praca

Październik miesiącem bibliotek szkolnych

więcej

"Smacznie, zdrowo, kolorowo" - drugie śniadanie w 3c

Uczniowie klasy 3c postanowili sprawdzić, czy ciemne pieczywo jest tylko zdrowe, czy także smaczne. Wybrali się więc na wycieczkę do sklepu, gdzie zakupili 10 różnych gatunków pieczywa do degustacji. Następnego dnia przygotowali smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki na drugie śniadanie.

więcej

"W szkole też można zdrowo jeść" - Dzień Chleba w 3b

W związku z obchodzonym we wrześniu Dniem Chleba w klasie 3b odbyła się degustacja różnych gatunków pieczywa.

więcej

I Turniej Piłki Nożnej dla uczniów szkół podstawowych na boisku ORLIK przy SP4 - 14.10.2011

W Dzień Edukacji Narodowej boisko ORLIK przy naszej szkole gościło miłośników piłki nożnej. W turnieju, zorganizowanym przez pana Michała Witczaka, udział wzięło prawie 100 zawodników z Grodziska Maz. i okolic.

więcej

Ślubowanie uczniów klas I - 13.10.2011

13 października uczestniczyliśmy w jednej z najważniejszych szkolnych uroczystości - ślubowaniu klas I. Uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów naszej szkoły obejrzało wielu gości - rodziców i przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji.

więcej

Apel dla klas I - III oraz IV - VI na temat SzPZ - 11.10.2011

11 października odbył się apel, przygotowany przez szkolny zespół teatralny "Czwóreczka" pod opieką pani Iwony Dobiesz oraz chór, prowadzony przez panią Renatę Gowin. Apel miał na celu przekazanie uczniom informacji na temat szkoły promującej zdrowie.

więcej

Złaz turystyczny "Babie Lato - 2011" - 24.09.2011

24 września 2011 tradycyjnie już grupa piechurów z naszej szkoły uczestniczyła w XXXII złazie "Babie Lato". W niezwykle pogodny dzień przemaszerowaliśmy trasą o nazwie "Droga przez las" ok. 1o km do Kuklówki.

więcej

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.