05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2012/2013

IX, X XI, XII I, II III, IV V, VI

Otwarte Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich - 25.10.2012

Przeczytaj więcej

Koncert muzyczny - 17.10.2012 r.

W środę gościliśmy w szkole duet gitarowy: Krzysztof Orzechowski, Krzysztof Oczkowski, którzy zaprosili uczniów klas I - III do wysłuchania muzycznych pocztówek gitarowych, a uczniów klas IV - VI zapoznali z historią i budową instrumentów szarpanych oraz sposobami gry, brzmieniem instrumentów oraz możliwością ich praktycznego zastosowania w muzyce. Uczniowie wspierali wykonawców, akompaniując im na różnych instrumentach. Mogli też wziąć udział w quizach i konkursach.

Udział w konferencji "Zdrowa szkoła - zróbmy to wspólnie" - 16.10.2012 r.

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w konferencji "Zdrowa szkoła - zróbmy to wspólnie", zorganizowanej 16 października 2012 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 przez PSSE w Grodzisku Maz. W czasie konferencji mieliśmy okazję zaprezentować swoje dokonania w pierwszym roku realizacji projektu SzPZ. Koordynator - p. G. Kaczorowska - omówiła poszczególne sfery naszej działalności, korzystając ze specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji. Przed salą wystawiliśmy tablice ekspozycyjne ze zdjęciami z organizowanych przez nas imprez. Wystąpił również chór, który zaprezentował piosenkę "Profilaktyka" oraz solista - Szymon Romański z klasy 2a.

Program konferencji

Dzień Papieski - 16.10.2012 r.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczcili pamięć niezwykłego człowieka w dziejach Polski i świata - Jana Pawła II. Okazją do tego był Dzień Papieski. Podczas uroczystego apelu w dniu 34. rocznicy wyboru Polaka na papieża zaprezentowali program słowno-muzyczny, poświęcony Janowi Pawłowi II. Uczniowie podkreślali, że Dzień Papieski jest ustanowiony nie tylko po to, aby być dniem podniosłych uroczystości. Ma być przede wszystkim dla każdego z nas okazją do zastanowienia się, co możemy zrobić, aby nauki papieża wprowadzić w życie - tu, gdzie żyjemy, w naszej rodzinie i szkole. Apel przygotowały panie katechetki: Cecylia Kotowicz i Renata Łoszewska.

Ślubowanie uczniów klas I - 12.10.2012 r.

Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej pierwszoklasiści przystąpili do pierwszego szkolnego sprawdzianu, który poprzedził uroczyste pasowanie na ucznia. Na początku zaprezentowali swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym, a później wykonali szereg zadań, które potwierdziły ich gotowość do złożenia ślubowania. Po przyrzeczeniu zostali uroczyście przyjęci do grona społeczności szkolnej. Dla uczczenia tej ważnej chwili w życiu każdego ucznia rodzice pierwszaków przygotowali słodki poczęstunek. Uroczystość zorganizowały panie: Mirosława Kępka i Małgorzata Zientala.

Przeczytaj więcej

Występ zespołu "Tęcza" w przedszkolu "Mały Poliglota" - 29.09.2012 r.

29 września zespół "Tęcza" zaprezentował swój program taneczny dzieciom z przedszkola "Mały Poliglota" w Grodzisku Maz. Występ miał na celu przybliżenie dzieciom, a dorosłym przypomnienie naszej pięknej polskiej kultury.

Ogrody Integracji - 28.09.2012

Klasa 6a wzięła udział w powiatowym przeglądzie twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych "Ogrody Integracji".

"Między nami kobietkami" - 26.09.2012 r.

Dziewczęta z klas VI uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką firmy Procter & Gamble realizującą program edukacyjny, dotyczący problemów i przemian wieku dojrzewania. Program stworzono przy współpracy recenzentów MEN, ginekologów oraz psychologów i jest on wpisany na listę środków dydaktycznych zalecanych przez MEN do użytku szkolnego.

Apel na temat bezpieczeństwa - 26.09.2012 r.

Uczniowie klas I - III rozpoczęli realizację szkolnego projektu "Jestem bezpieczny", mającego na celu podejmowanie różnorodnych działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa w szkole, w domu, na ulicy.

Złaz turystyczny "Babie Lato - 2012" - 22.09.2012

W ostatni dzień lata uczniowie naszej szkoły wzięli udział w złazie turystycznym "BABIE LATO 2012", zorganizowanym przez Grodziski Klub Żeglarski "Czysty Wiatr", Centrum Kultury w Grodzisku Maz. oraz Starostwo Powiatu Grodziskiego.

Lekcja bezpieczeństwa dla klas I w Centrum Kultury - 19.09.2012

Już od kilku lat, na początku roku szkolnego, uczniowie klas I uczestniczą w lekcji otwartej na temat bezpieczeństwa, organizowanej przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto i Gmina" przy współudziale Policji i Straży Miejskiej. W tym roku pierwszaki obejrzały film "Bezpieczna droga z radami SpongeBoba", występy starszych kolegów związane z bezpieczeństwem, a także pokaz ratownictwa. Otrzymały również elementy odblaskowe, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze.


Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.