05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2013/2014

IX - XII I - III IV V - VI

Wigilia w klasie 1b - 20 grudnia 2013

W dniu 20 grudnia 2013 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w klasowym spotkaniu wigilijnym wraz z wychowawcą Mirosławą Roman oraz rodzicami. Przy dźwiękach kolęd oraz koncercie na skrzypcach w wykonaniu Marysi Gałajdy dzieci złożyły sobie życzenia. Oczywiście nie zapomniano o poczęstunku - pierożki, pierniczki i inne przysmaki przygotowały mamy z pomocą dzieci.

Jasełka - 20 grudnia 2013

W ostatnim dniu nauki przed feriami świątecznymi obejrzeliśmy jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań katechetek: Cecylii Kotowicz i Renaty Łoszewskiej. Jak zwykle w przygotowania włączyli się rodzice, którzy zadbali o piękne stroje wykonawców. Tegoroczne widowisko wydarzenia sprzed stuleci połączyło ze współczesnymi treściami. Świetna gra aktorów oraz piękne, nieznane wcześniej, kolędy i pastorałki sprawiły, że spektakl został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Zaprezentujemy go również w Centrum Kultury - 16 stycznia 2014 r. o godz. 15.00.

Zobacz zdjęcia w GALERII

Koncert kolęd - 18 grudnia 2013

Przygotowania do świąt rozpoczęliśmy tradycyjnie od koncertu kolęd w wykonaniu orkiestry dętej Gedeon Richter Polska pod batutą pana Huberta Brzozy. W sali gimnastycznej zabrzmiały znane kolędy i pastorałki, wprowadzając wszystkich w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Atrakcyjną niespodzianką był występ jednego z muzyków, który w duecie ze swoim wnukiem, Jasiem Federem z klasy 3a, zaśpiewał nastrojową pastorałkę.

Charytatywny kiermasz świąteczny

W dniu 4 grudnia w naszej szkole odbył się niezwykły kiermasz świąteczny, zorganizowany przez samorząd, Szkolne Koło Młodego Wolontariusza oraz radę rodziców. Dzięki wielkiemu wsparciu całej społeczności szkolnej (rodziców, uczniów i wszystkich pracowników), udało się zebrać ponad dwa tysiące złotych. Łączny dochód z dyskoteki oraz kiermaszu wyniósł 2.500 zł. Środki te zostały przeznaczone na cele charytatywne: 1.300 zł wpłaciliśmy na konto naszej absolwentki, Kingi Przybyło, dzielnie walczącej z chorobą, za 1.200 zł przygotujemy paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin, w ramach szkolnej akcji "Zostań świętym Mikołajem". Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz tym, którzy kupując ozdoby świąteczne, utworzyli łańcuch dobrych serc.

II turniej III Grand Prix Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego w Szachach w roku szkolnym 2013/2014

II turniej tegorocznych rozgrywek szachowych odbył się 5 grudnia 2013 r. w naszej szkole. Gościliśmy 50 uczniów i 10 uczennic szkół podstawowych oraz 6 gimnazjalistów. Po raz kolejny w rywalizacji zawodników ze szkół podstawowych najlepszy okazał się Patryk Michałowski, uczeń klasy 5a.

Wyniki II turnieju     Sprawozdanie

Mikołajki w Bibliotece Publicznej

3 grudnia uczniowie z klas 3bc uczestniczyli w mikołajkach, zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w Grodzisku Maz. Dzieci zaprezentowały spektakl pt. "Grudniowy gość". Po przedstawieniu nagrodzono laureatów konkurus plastycznego "Symbole świąt Bożego Narodzenia". Wyróżnienia otrzymali: z klasy 3b - Kinga Codzel, Ksawery Chołuj, Weronika Kowalska, Adrian Sych, Julia Wiśniewska, Aleksandra Olejniczak, z klasy 3c - Oliwia Fijałkowska, Hubert Gałajda, Mikołaj Domżalski, Julia Łuszczewska, Aleks Szewczak-Kuciński, Izabela Wiszniewska. Na koniec odbyło się spotkanie z panią Iwonną Buczkowską - autorką książki dla dzieci pt. "O Doboszu, drewnianym ludku, który mieszkał w ogródku".

Spektakl internetowy "Tymoteusz wśród ptaków"

29 listopada uczniowie klas III uczestniczyli w projekcie Telewizji Polskiej "Internetowy Teatr TV dla szkół", w ramach którego została przeprowadzona transmisja na żywo spektaklu pt. "Tymoteusz wśród ptaków" z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Przedstawienie ekologiczne "Wielkie psotki małej Dorotki"

29 listopada uczniowie klas I - III obejrzeli spektakl ekologiczny, sfinansowany przez Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Maz. Bohaterką przedstawienia była Dorotka, która zjadała mnóstwo słodyczy, piła słodkie, gazowane napoje i garściami podjadała chipsy oraz inne słone przekąski, a opakowania po tych produktach rozrzucała gdzie popadnie. Na szczęście szybko zrozumiała, że odżywia się niezdrowo i nie dba o środowisko. Zabawna historia poruszała poważne tematy, ucząc segregacji śmieci oraz przypominając zasady prawidłowego odżywiania się.
   

Dyskoteka andrzejkowa

28 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 4 - 6. Przyjemne połączono z pożytecznym, ponieważ dochód z biletów wstępu oraz sprzedaży ciast, upieczonych przez rodziców, zostnie w całości przeznaczony na cele charytatywne.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, ktory w tym roku skończył już 111 lat i wciąż jest jedną z najpopularniejszych zabawek. Niemal każde dziecko wśród swoich przytulanek ma pluszowego misia, niemal każdy dorosły kiedyś takiego misia miał. Bo to nie jest zwykła zabawka, lecz przyjaciel i powiernik. Na misiowych urodzinach, zorganizowanych w bibliotece szkolnej, pojawiło się wielu jubilatów wraz z osobami towarzyszącymi.

21 listopada - Światowy Dzień Życzliwości

Dzień Życzliwości to radosne święto wszystkich ludzi przyjaźnie nastawionych do świata. W szkole pamiętamy o życzliwości na co dzień, ale bawić się też lubimy, dlatego chętnie przyłączyliśmy się do obchodów tego święta. Żółte stroje podkreślały radosny nastrój, a uśmiechy i miłe słowa budziły sympatię. Życzliwość jest bowiem zaraźliwa.

Grafiki pana Andrzeja Tylkowskiego

75. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Święto odzyskania niepodległości miało w tym roku wyjątkowo uroczysty charakter - uczniowie obejrzeli montaż piosenek i wierszy patriotycznych oraz scenkę dramatyczną na temat tego, jak dziś rozumiemy takie słowa jak: patriotyzm, wolność, duma narodowa. W pięknie udekorowanej sali, w obecności szkolnego sztandaru i flag narodowych zabrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego". Wyjątkowość tego dnia wszyscy uczniowie podkreślili uroczystymi strojami i biało-czerwonymi kotylionami.

Akcja: Śniadanie daje moc!

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w dniach 7-8 listopada 2013 r. cała nasza szkolna społeczność wzięła udział w akcji "Śniadanie daje moc!"

Przeczytaj więcej

Lekcja bezpieczeństwa dla klas I w Centrum Kultury - 29.10.2013

Uczniowie klas I uczestniczyli w lekcji otwartej pod hasłem "Bezpieczni MY. Bezpieczni ONI", zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto i Gmina". Dzieci wzięły udział w pokazie mody odblaskowej, obserwowały pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu grodziskich strażaków, a na koniec otrzymały komplet elementów odblaskowych, dzięki którym będą świetnie widoczne na drodze.

Ślubowanie klas I - 18.10.2013

18 października pierwszoklasiści, po kilku tygodniach przygotowań, mieli swoje pierwsze szkolne święto. W tym dniu złożyli uczniowskie ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia

Dzień Papieski - 13 października 2013

11 października odbył się okolicznościowy apel z okazji Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku pod hasłem "Jan Paweł II - Papież Dialogu". W II części spotkania uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej, a przewodnicząca samorządu szkolnego Wioletta Filczak oraz przewodnicząca rady rodziców - pani Magdalena Nałęcz-Fijałkowska złożyły nauczycielom i pracownikom administracyjno-obsługowym życzenia z okazji ich święta.

Spotkanie z autorką książek dla dzieci - panią Moniką Kowaleczko-Szumowską

10 października 2013 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie klas 3abc uczestniczyli w spotkaniu z panią Moniką Kowaleczko-Szumowską, autorką książki pt. "Gupikowo".

Przeczytaj więcej

Koncerty muzyczne

9 października gościliśmy w szkole zespół muzyczny Łódzkie Trio "Złota Trąbka", który tworzą absolwenci Akademii Muzycznej w Łodzi: Jerzy Kiełczowski, Maciej Malec i Ireneusz Walczak. Artyści zagrali dwa koncerty: "Ulubione przeboje naszych milusińskich" (I - III) oraz "Z muzyką przez świat" (IV - VI). W programie znalazły się znane utwory polskich kompozytorów oraz przeboje muzyki europejskiej i latynoamerykańskiej. Muzycy zaprosili słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie - uczniowie mogli spróbować gry na instrumentach, tańczyć i śpiewać wspólnie z artystami, a także wygrać nagrody w konkursie muzycznym.

Złaz turystyczny "Babie Lato 2013"

21 września uczestniczyliśmy w złazie turystycznym "Babie Lato". Nasza grupa, pod opieką pań: Marty Szymczyk, Katarzyny Romańskiej i Joanny Citlak, liczyła 25 osób. Trasa, o długości 11 km, prowadziła szlakiem niebieskim, tzw. "Drogą w lesie" przez Putkę, Chełmonie, Adamowiznę, Makówkę aż do Szkoły Podstawowej w Kuklówce. Na miejscu zorganizowane były: konkurs krajoznawczy, konkurs wiedzy o Józefie Chełmońskim, w którym zajęliśmy III miejsce (szkołę reprezentowali Natalia Olczak oraz Krystian Wróbel z klasy VI a), plener malarski, zawody sportowe, konkurs fotograficzny (wyróżnieniem może pochwalić się jedna z mam p. Anna Piórowska) oraz I Powiatowy Konkurs Piosenki Turystycznej. W konkursie tym zdobyliśmy aż trzy nagrody: nasi trzecioklasiści wyśpiewali I miejsce w kategorii ZESPÓŁ, a dwa równorzędne I miejsca w kategorii SOLISTA zajęli: Katarzyna Sulima i Szymon Romański.

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.