05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2014/2015

IX - I II - VI

Jasełka nie tylko w szkole

W tym roku zaprezentowaliśmy nasze jasełka również w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łąkach (4 stycznia), w Centrum Kultury przy okazji WOŚP (11 stycznia) oraz w Domu Opieki Społecznej dla osób starszych w Kostowcu, prowadzonym przez Siostry Franciszkanki (16 stycznia) - Na zdjęciach występ w Kostowcu.

Koncert muzyczny - 8 stycznia 2015

8 stycznia uczniowie klas I - VI wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu orkiestry Gedeon Richter Polska. W programie znalazły się najpiękniejsze polskie kolędy, znane motywy filmowe, arie, muzyka popularna. Członkowie orkiestry grali oczywiście na instrumentach dętych, ale w tym roku po raz pierwszy również na perkusji i gitarze basowej. Towarzyszyła im solistka - Hanna Chmielewska, która przepięknie wykonała m. in. arię z musicalu "Upiór w operze". Całość zorganizował i poprowadził dyrygent - Jerzy Wysocki. Uczniowie uczestniczyli w koncercie z wielkim zaangażowaniem, zagłuszając chwilami swoim śpiewem nie tylko solistkę, ale nawet orkiestrę. Bardzo dziękujemy! (10.01.2015)

Zdrowe odżywianie w klasie 3b

Uczniowie klasy 3b postanowili zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zaczęli od wykonania piramid zdrowego żywienia, aby wiedzieć jakich produktów spożywać najwięcej, a z jakich zrezygnować lub ograniczyć. Stworzyli także klasową książkę kucharską, w której znalazły się sprawdzone przepisy na potrawy z kapustą w roli głównej. Powołali również klasowego koordynatora ds. zdrowego odżywiania, który obserwuje, co jego koleżanki i koledzy jedzą na II śniadanie i przyznaje plusy za zdrowe produkty, a minusy za niezdrowe, np. chipsy i colę. Osoba, która zbierze najwięcej plusów w miesiącu, może w nagrodę przez cały następny miesiąc nosić dumnie znaczek z napisem "Wiem, co jem". (3.01.2015)

Jasełka - 18. 12. 2014

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia obejrzeliśmy jasełka, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Cecylii Kotowicz, Renaty Łoszewskiej, Mirosławy Roman i Renaty Gowin przy współudziale rodziców uczniów. Piękne i dopracowane w każdym szczególe widowisko po raz kolejny przeniosło nas do Betlejem, budząc wzruszenie i radość. (22.12.2014)

Zobacz zdjęcia w GALERII

ZOO Safari Borysew w naszej szkole - 11. 12. 2014

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody, przeprowadzonej przez pracowników ZOO Safari w Borysewie. Na początku obejrzeli prezentację dotyczącą świata zwierząt, a później na żywo przedstawicieli omawianych gatunków. Na szkolne stoliki wypełzły: wąż, jaszczurka i żółw, którzy ze spokojem znieśli dociekliwość młodych przyrodników. (16.12.2014)

ZOO Safari Borysew

Mikołajkowy Turniej Szachowy - 11. 12. 2014

II turniej IV Grand Prix Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego w Szachach odbył się w naszej szkole. 90 zawodników z 8 szkół podstawowych rozegrało 6 rund, zdobywając kolejne punkty. Uczniowie gimnazjów oraz dorośli zawodnicy wzięli udział w kolejnym turnieju I Grand Prix "Rodzinny Open w Królewskiej Grze". (16.12.2014)

Tydzień Informatyki: 8-14 grudnia 2014

Uczniowie klas IV-VI w ramach obchodów Tygodnia Informatyki podczas lekcji zajęć komputerowych uczestniczą w akcji Godzina Kodowania. Jest to inicjatywa o zasięgu globalnym, w której biorą udział miliony osób z ponad 180 krajów. Uczniowie mają możliwość wykazania się kreatywnym myśleniem i pomysłowością oraz rozbudzić w sobie fascynację programowaniem i informatyką. (10.12.2014)

Spotkanie z Panią Prezydentową Anną Komorowską - 9.12.2014

Delegacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu z Panią Prezydentową Anną Komorowską, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Książenicach. (9.12.2014)

Warsztaty kulinarne w Technikum Gastronomicznym - 4. 12. 2014

Klasa 2a wzięła udział w warsztatach kulinarnych w Technikum Gastronomicznym. Warsztaty zostały podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczyła podstawowych zasad odżywiania i zachowania przy stole, druga polegała na przygotowaniu sałatek. Na zakończenie odbyła się degustacja potraw. Bardzo dziękujemy nauczycielkom Technikum Gastronomicznego pani Ewie Suskiej oraz pani Agnieszce Siwek, a także ich przesympatycznym uczniom. (5.12.2014)

Przeczytaj więcej

Kiermasz świąteczny - 3. 12. 2014

Już po raz drugi Szkolne Koło Młodego Wolontariusza i samorząd uczniowski zorganizowali charytatywny kiermasz świąteczny. Dzięki rodzicom, uczniom i wszystkim pracownikom, którzy przekazali na kiermasz zakupione lub własnoręcznie wykonane stroiki, bombki, ozdoby świąteczne, prezenty udało się zebrać ponad 1.300,- złotych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz tym, którzy dokonując zakupu, okazali wrażliwość na potrzeby innych ludzi. (5.12.2014)

XI Festiwal Piosenki - 28. 11. 2014

XI edycja festiwalu piosenki odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury 28 listopada. W tym roku udział w konkursie wzięło 8 szkół. Na scenie wystąpiło 21 wykonawców. Nasi reprezentanci wypadli znakomicie: I miejsce zajął Szymon Romański (4a), II miejsce - Oliwia Fijałkowska (4c), a wyróżnienie przypadło Danielowi Kądzieli (5a). Pięknie zaprezentowała się również Izabella Cacko (5a). Festiwal zorganizowały panie Renata Gowin oraz Marta Żółkiewska. Już po raz kolejny znakomicie poprowadziła go pani Renata Cacko. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom i jury, w skład którego weszli: Urszula Blaszyńska, Hanna Chmielewska, Monika Boras, Konstantyn Ciciszwili, Krzysztof Urtate. (3.12.2014)

Przeczytaj więcej Zobacz zdjęcia w GALERII

Dyskoteka andrzejkowa - 27. 11. 2014

27 listopada 2014 r. samorząd uczniowski oraz Szkolne Koło Młodego Wolontariusza zorganizowali dyskotekę z okazji andrzejek. Środki uzyskane ze sprzedaży biletów w wysokości 180 zł zostały przekazane na cele samorządu. (3.12.2014)

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik - 26. 11. 2014

26 listopada 25-osobowa grupa naszych szóstoklasistów wraz z opiekunami wybrała się na niezwykle interesującą wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd był zorganizowany w ramach, realizowanego przez naszą szkołę, projektu unijnego "Moja przyszłość". Program wyprawy był niezwykle ciekawy - w Planetarium obejrzeliśmy film w technologii animacji 2D pt. "Na skrzydłach marzeń", poprzedzony animacją dotyczącą ciał niebieskich Wszechświata. Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić stałą wystawę Centrum, odkrywając prawa rządzące naszą przyrodą. (3.12.2014)

Pierwszoklasiści na spotkaniu autorskim w Bibliotece Publicznej - 21. 11. 2014

Uczniowie klasy 1b i 1d uczestniczyli w spotkaniu autorskim, zorganizowanym w Bibliotece Publicznej. Poznali autora licznych wierszy i książek dla dzieci - pana Rafała Witka, który wydał ostatnio opowiadania pt. "Pierwszaki z kosmosu", przeznaczone dla dzieci, rozpoczynających naukę w szkole. Autor przygotował ciekawy program, w którym nie zabrakło zabaw, zagadek i niespodzianek. Wręczył również nagrody laureatom konkursu plastycznego "Bohater z mojej ulubionej książki". (23.11.2014)

Warsztaty dla klas 6 w Pawilonie Kultury - 20. 11. 2014 r.

Uczniowie klas VI uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych, dotyczących agresji i przemocy oraz zachowań ryzykownych. Zajęcia, prowadzone metodą dramy, miały na celu kształtowanie u uczestników poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, rozpoznawania swoich stanów emocjonalnych i adekwatnego reagowania na nie, a w konsekwencji postaw wolnych od agresji. (23.11.2014 r.)

Spektakl ekologiczny w Centrum Kultury - 18. 11. 2014 r.

Uczniowie klas I obejrzeli w sali kinowej Centrum Kultury spektakl ekologiczny pt. "Tajemnice niezwykłego miasta". Spektakl miał formę zabawy aktorów z publicznością, podczas której dzieci dowiedziały się, jak segregować śmieci i właściwie zachowywać w parku oraz na ulicy, aby okolica, w której mieszkają, była czysta i zachęcająca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Konkursy, piosenki, barwne kostiumy sprawiły, że wszyscy znakomicie się bawili. (19.11.2014 r.)

"Ścieżki opowieści. Szepty miasta" - 15. 11. 2014

15 listopada w willi Radogoszcz uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wybrane przez siebie historie i legendy miejskie, dotyczące m.in. Gór Szwedzkich, Leonida Teligi czy Antka Kani. Spotkanie młodych opowiadaczy było finałem projektu realizowanego przez Radogoszcz wspólnie z Grupą Studnia O, zatytułowanego "Ścieżki opowieści. Szepty miasta", w którym wzięliśmy udział. Projekt zrealizowany został przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (18.11.2014)

Grodziskowo str. 1 Grodziskowo str. 2

II edycja Szkolnego Skills Challenge "Mierz wysoko" - 14. 11. 2014

14 listopada 2014 r. w grodziskiej hali sportowej odbyła się II edycja Szkolnego Skills Challenge "Mierz wysoko", w którym udział wzięło 5 grodziskich szkół (ogółem ok. 150 osób), w tym oczywiście Szkoła Podstawowa nr 4. Turniej przeprowadzili koszykarze, działających w Fundacji Marcina Gortata MG13 oraz uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zawodnicy musieli pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód w jak najkrótszym czasie. Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami i pucharami. Wyniki naszych uczniów: I miejsce: Jakub Kowalczyk (6a), II miejsce: Piotr Suski (5b), III miejsce: Mateusz Siemiątkowski (4c). Jakub Kowalczyk pokonał tor przeszkód najszybciej ze wszystkich uczestników turnieju. Zajęło mu to zaledwie 21,73 s. Gratulujemy! (18.11.2014 r.)

Rocznica odzyskania niepodległości - 13. 11. 2014

Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodlegości uczciliśmy uroczystym apelem, podczas którego nasi koledzy z klasy 4b oraz chór szkolny zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem pań: Małgorzaty Młotkowskiej, Renaty Gowin i Marty Cichowlas. Poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów i nauczycieli wzięli również udział w uroczystościach miejskich w dniu 11 listopada. (20.11.2014)

Szkolny etap konkursu na opowiadanie baśni, bajek i legend - 12. 11. 2014

Wyniki szkolnego etapu konkursu "Dawno, dawno temu..."
Grupa wiekowa 0 - III: I miejsce Adrianna Ziętek (1c), II miejsce Aleksandra Okrasa (0d), III miejsce Marta Kądziela (2b), III miejsce Michalina Maciejewska (1b). Grupa wiekowa IV - VI: I miejsce Igor Jaszczyszyn (6a), II miejsce Julia Bąba (6a), II miejsce Szymon Romański (4a), III miejsce Magdalena Kozłowska (5a) (19.11.2014)

Śniadanie daje moc - 6-7. 11. 2014

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci chętnie się uczą, lepiej koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc", aby podkreślić ważną rolę śniadań w diecie dziecka. W tych dniach uczniowie zjedli wspólnie śniadanie, przygotowane z przyniesionych z domu produktów. Wysłuchali też pogadanek na temat zdrowego odżywiania. (19.11.2014)

Lekcja na temat bezpieczeństwa z Dorotą Stalińską - 7. 11. 2014

Klasy II, III, IV, V uczestniczyły w dwugodzinnej lekcji, którą prowadziła pani Dorota Stalińska - aktorka, założycielka fundacji "Nadzieja". Celem fundacji jest m. in. edukacja w zakresie rozsądnego zachowania na drodze oraz wykreowanie mody na odblaski. Podczas spotkania uczniowie obejrzeli film na temat bezpiecznego poruszania sie po drogach, uczestniczyli w licznych konkursach, znakomicie się bawili, a przy tym dowiedzieli, jak wiele w kwestii bezpieczeństwa zależy od nich i ich rodziców. Nagrodami w konkursach były oczywiście odblaski, kamizelki odblaskowe, książki, chorągiewki rowerowe. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pakiet odblaskowy.
ZAPAMIĘTAJ! Odblaski są teraz obowiązkowe dla pieszych. Pieszy, niezależnie od wieku, poruszający się od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym, powinien być wyposażony w elementy odblaskowe, widoczne dla kierujących. (8.11.2014 r.)

Występ zespołu "Tęcza" podczas zakończenia Roku Chełmońskiego - 7. 11. 2014

Tancerze z zespołu "Tęcza", prowadzonego przez panią Mirosławę Kępkę, zaprezentowali swój program artystyczny podczas uroczystego zakończenia Roku Chełmońskiego. (8.11.2014 r.)

W sieci żywiołów - 6. 11. 2014

Uczniowie klas II i III odwiedzili Pawilon Kultury przy ulicy Westfala, gdzie w ramach tzw. Edukacyjnych Czwartków wzięli udział w lekcji pt. "W sieci żywiołów". Młodzi naukowcy przeprowadzili kilka eksperymentów, dzięki którym mogli zrozumieć znaczenie danego żywiołu dla świata przyrody. (8.11.2014 r.)

Patyczaki w naszej szkole - 29. 10. 2014

Patyczaki odwiedziły nas już po raz trzeci. Razem z uczniami wzięły udział w "Żywej lekcji przyrody". Towarzyszyli im inni przedstawiciele świata fauny: pajęczaki, ptaszniki, straszyki, pięknie ubarwiony kameleon z niezwykłymi oczami. Na koniec można było zaadoptować sobie patyczka i zabrać na wychowanie do domu. (8.11.2014 r.)

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Nasza biblioteka zawsze włącza się w obchody tego święta. W tym roku uczniowie, którzy po lekcjach uczęszczają na zajęcia, organizowane w świetlicy w Łąkach, zaprezentowali zabawne przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu", przygotowane pod kierunkiem pani Elżbiety Wykrytowicz. Dzięki pięknej grze aktorów mogliśmy przenieść się do niezwykłego świata baśni i bajek. Przeprowadziliśmy również akcję głośnego czytania w klasach młodszych. Uczniowie z klas 4 - 6, przebrani za baśniowe postaci, czytali fantastyczne opowieści swoim młodszym kolegom i koleżankom. I jak to przy okazji urodzin bywa, było mnóstwo cukierków i jeszcze więcej uśmiechniętych czytelników. (8.11.2014 r.)

Ślubowanie klas I - 15.10.2014 r.

15 maja pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów klas I. Na potwierdzenie tej ważnej chwili otrzymali dyplom i pierwszą szkolną tarczę, a na pamiątkę - maskotkę sówkę z wyhaftowanym logo szkoły, ufundowaną przez radę rodziców. Uroczystość przygotowały panie: Danuta Kołodziejczyk, Monika Pytlarczyk, Mariola Socha, Agnieszka Gimbut. (17.10.2014 r.)

Zobacz zdjęcia w GALERII

Poczet sztandarowy

Poczet sztandarowy reprezentuje naszą szkołę podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Towarzyszy również ważnym wydarzeniom szkolnym. W jego skład wchodzą uczniowie klas 6, wyróżniający się w nauce i zachowaniu. Poczet składa się z trzech osób: chorążego (chłopca) i asysty (dwie dziewczynki). Reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym jest wielkim zaszczytem i chociaż wiąże się z dodatkową pracą, zwykle w dni wolne od nauki szkolnej, wybrani uczniowie są dumni z powodu pełnienia tej ważnej funkcji. (17.10.2014 r.)

Przeczytaj więcej

Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszoklasistów "Bezpieczny uczeń"

13 października uczniowie klas I wzięli udział w lekcji bezpieczeństwa, zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Bezpieczne Miasto i Gmina" oraz grodziską Straż Pożarną i Policję. Dzieci uczestniczyły w pokazie ratownictwa, z którego dowiedziały się, jak udzielać pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym, poznały zasady bezpiecznego zachowania na drodze, dzięki dobrym radom SpongeBoba oraz starszych kolegów, a na koniec otrzymały odblaskowe zawieszki do tornistrów.

Koncerty muzyczne - 8.10.2014

W ramach poranków muzycznych klasy 1-3 wysłuchały koncertu "Bajkowy świat musicali", a klasy 4-6 - "Świat musicali i muzyki filmowej". Program wzbogacony został o zabawy, konkursy oraz prezentację instrumentów muzycznych: akustycznych i elektronicznych. W świat muzyki musicalowej i filmowej wprowadził nas kwartet MUSICAL SHOW BAND w składzie: Agnieszka Pędziwiatr-Płuciennik, Bogdan Grad, Marek Kubisiak, Piotr Pietrzak.

Sałatkowy zawrót głowy 8.10.2014

Przedszkolaki z grupy 0c wiedzą, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe, a sałatki z nich przyrządzone mają mnóstwo witamin, dlatego też pracowicie, pod nadzorem wychowawczyni pani Karoliny Szwarockiej, kroiły marchewki, pietruszki, ogórki, ziemniaki i jabłka, które po wymieszaniu z jogurtem naturalnym utworzyły smaczne i pożywne danie.

Występ zespołu tanecznego "Tęcza" podczas Dni Kukurydzy - 5.10.2014

Zespół "Tęcza", wraz z opiekunką Mirosławą Roman, został zaproszony do udziału w obchodach Dni Kukurydzy, które odbyły się w miejscowości Skrzelew (gmina Teresin). Starsza grupa zaprezentowała program "Stara Warszawa", a młodsza "Krakowskie opowieści". Występ bardzo się wszystkim spodobał, tancerze zostali nagrodzeni brawami i słodyczami. Mogli też obejrzeć z bliska różne, bardzo nowoczesne maszyny rolnicze.

Koncert siostry Michaeli - 2.10.2014

Siostra Michaela ze Zgromadzenia Córek Św. Franciszka Serafickiego mieszka w Sandomierzu i jest organistką. Jej prawdziwą pasją jest fletnia Pana. Marzy o nagraniu profesjonalnej płyty. Kolekcjonuje instrumenty ludowe z całego świata, w czym pomagają jej znajomi misjonarze. Mieliśmy okazję wysłuchać jednego z koncertów siostry Michaeli. Nie ulega wątpliwości, że potrafi wyczarować z tego niepozornego instrumentu niezwykle piękne dźwięki.

Grodziski Piknik Bezpieczeństwa - 27.09.2014

10-osobowa reprezentacja naszej szkoły, wraz z opiekunem panią Katarzyną Romańską, wzięła udział w Grodziskim Pikniku Bezpieczeństwa. Na placu przed Centrum Kultury przygotowano wiele atrakcji: gry, zabawy, konkursy z nagrodami, pokaz zumby, jazdę rowerem po torze przeszkód, pokaz ratownictwa oraz pokaz akrobacji rowerowej. Wśród uczestników rozlosowano trzy rowery. Niestety, żaden z nich nie trafił w nasze ręce.

Spotkanie z kombatantami AK z Kresów - 24.09.2014

W środę gościliśmy w szkole kombatantów Armii Krajowej z Kresów, naszych rodaków, którzy po zmianie granic w 1945 r. pozostali na ziemiach zagarniętych przez Związek Radziecki, obecnie zaś mieszkają na terenie Białorusi, Litwy i Ukrainy. Wybrali naszą szkołę oraz Gimnazjum nr 1 ze względu na to, że od dwóch lat bierzemy udział w akcji "Rodacy - Bohaterom", mającej na celu przygotowywanie paczek światecznych dla kombatantów z Kresów. Goście w poruszający sposób opowiadali nam o swoich przeżyciach wojennych, a także o niełatwym codziennym życiu z dala od ojczyzny. Bardzo dziękujemy za tę wzruszającą lekcję historii naszym gościom oraz pani Małgorzacie Młotkowskiej.

Złaz turystyczny "Babie Lato 2014" - 20.09.2014

20 września uczniowie wzięli udział w złazie turystycznym "Babie Lato 2014", zorganizowanym dla uczczenia pamięci Józefa Chełmońskiego. Trasę liczącą ok. 7 km pokonaliśmy ścieżką edukacyjną "Droga przy rzece", która doprowadziła nas do szkoły w Kuklówce. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w konkursach wiedzowych, rozwiązywali także krzyżówki tematyczne o życiu i twórczości Józefa Chełmońskiego. Było ognisko, pieczenie kiełbasek, śpiewanie piosenek. Pogoda dopisała i aż żal było wracać do domów.

Podsumowanie AKCJI NA 5!- 15.09.2014

15 września 2014 r. przedstawicielki Szkolnego Koła Młodego Wolontariusza, w składzie: Izabella Cacko, Wiktoria Figacz, Ola Włodarska (z kl. Va) oraz opiekun - Sylwia Ręgowska, uczestniczyły w uroczystym podsumowaniu projektu "Lepszy świat przez wolontariat", zorganizowanym w Warszawie przez Stowarzyszenie BO WARTO. Nasza szkoła uczestniczyła w części wspomnianego projektu noszącą nazwę: "Akcja na 5!". Działania podjęte od stycznia do maja 2014 r. miały na celu propagowanie idei wolontariatu w społeczności szkolnej. Za przeprowadzone akcje charytatywne i stworzony specjalnie z tej okazji blog członkowie koła, opiekunowie oraz szkoła otrzymali pamiątkowe dyplomy. Miłym dodatkiem były także drobne upminki (m.in. koszulki z logo projektu).

Uroczystości związane z rocznicą wybuchu II wojny światowej

1 września 2014 r. przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystości rozpoczęła msza w Kościele św. Anny, po czym delegacje, poczty sztandarowe i mieszkańcy udali się na cmentarz parafialny. Tam, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, zostały złożone kwiaty. Naszą szkołę reprezentowali: poczet sztandarowy - Miłosz Wolny (6b), Izabella Kozicka (6a), Weronika Filczak (6a) oraz delegacja z kwiatami - Julia Bomba (6a), Jakub Kaczkowski (6a), Agata Suska (6c), Martyna Szymańska(6b), Przemysław Lutek (6c).

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.