05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2015/2016

IX - I II - VI

Bezpieczni w czasie ferii zimowych

28 stycznia uczniowie klas III przygotowali dla swoich młodszych kolegów apel na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Dobre rady dotyczyły nie tylko zachowania ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu i uprawiania sportów, ale również w czasie pobytu w domu bez opieki osoby dorosłej. Wszystkie dzieci słuchały uważnie i potrafiły odpowiedzieć na każde pytanie, zadane na zakończenie przez prowadzącą apel panią Grażynę Kaczorowską. Dobrej i bezpiecznej zabawy w czasie ferii! (5.02.2016, zdjęcia: Mirosława Kępka)

Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy" z Ukrainy

26 stycznia gościliśmy w szkole Teatr Tańca "Kwieciste Gwiazdy", działający przy Rodzinnym Domu Dziecka w Kiwercy na Ukrainie. Podziwialiśmy niezwykle uzdolnionych młodych tancerzy w tańcach ludowych (ukraińskim, rosyjskim i... chińskim), współczesnych i towarzyskich, balecie klasycznym oraz etiudach tanecznych na motywach znanych baśni. Kolorowe stroje, nastrojowa muzyka, gracja i czar wykonawców złożyły się na przepiękne widowisko, którego długo nie zapomnimy. (26.01.2016, zdjęcia: Mirosława Kępka)

Bal karnawałowy - 25 stycznia 2016 r.

Bal karnawałowy przebiegał w tym roku pod hasłem "W karnawale dzieci bawią się wspaniale: zdrowo, grzecznie i bezpiecznie". Odświętnie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się w tym dniu różnymi postaciami, których na co dzień raczej nie spotyka się na szkolnych korytarzach. Niektóre były naprawdę przerażające, ale jak się okazało, przyjaźnie nastawione. Do tańca i zabawy porwali wszystkich: wodzirej pan Rafał Folwarski i jego energiczna asystentka. (26.01.2016, zdjęcia: Katarzyna Romańska)

Jasełka w Centrum Kultury podczas WOŚP 2016

My też zagraliśmy w 24 finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 10 stycznia w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Nasze jasełka "Betlejemska dobra noc" zgromadziły liczną publiczność i zostały nagrodzone gromkimi brawami. (15.01.2016, zdjęcia: Anna Kądziela)

Jasełka w kościele w Łąkach - 3 stycznia 2016

Jasełka przygotowane przez naszych uczniów zostały zaprezentowane również w kościele w Łąkach, gdzie spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem. (5.01.2016, zdjęcia: Anna Kądziela)

Jasełka - 22 grudnia 2015

Tradycją naszej szkoły jest wystawianie jasełek w okresie bezpośrednio poprzedzającym Boże Narodzenie. W tym roku uroczystość ta odbyła się 22 grudnia. Scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców, aniołów oraz bohaterów znanych baśni przeplatane były kolędami i pastorałkami. Widowisko przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pań: Cecylii Kotowicz, Renaty Łoszewskiej i Renaty Gowin. Młodzi aktorzy znakomicie odegrali swoje role, a wyjątkową radością i entuzjazmem znakomicie wprowadzili widzów w świąteczny nastrój. (5.01.2016)

Zobacz zdjęcia w GALERII

Loteria świąteczna 16-17 grudnia

W tym roku fundusze na paczki świąteczne młodzi wolontariusze i samorząd szkolny zdobywali sprzedając losy. Wszystkie rozeszły się jak świeże bułeczki, mimo że przygotowano ich przeszło 300. Można było wylosować zabawki, książki, gry, maskotki i inne fanty, podarowane wcześniej przez uczniów i ich rodziców. Emocji było dużo, zabawa pełna niespodzianek, a cel szczytny: ufundowanie paczek świątecznych dla dzieci, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Dochód ze sprzedaży losów - 1 561,50 zł trafi do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten łańcuch dobrych serc, przekazując fanty, a później kupując losy. Na szczególne podziękowania zasługują panie Sylwia Ręgowska i Katarzyna Romańska, które zorganizowały i przeprowadziły loterię, co wcale nie było łatwym przedsięwzięciem. Dziękujemy! (17.12.2015)

Co to jest ryzyko i czy warto ryzykować?

17 grudnia w dwóch klasach odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat ryzyka. Uczniowie dowiedzieli się, co to są zachowania ryzykowne oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy warto podejmować takie działania, które zwykle niosą ze sobą negatywne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Zajęcia poprowadziła pani Elżbieta Milczarek - pedagog i psycholog. (17.12.2015)

Koncert muzyczny w wykonaniu Zakładowej Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska

16 grudnia gościliśmy w szkole Zakładową Orkiestrę Dętą Gedeon Richter Polska pod batutą kapelmistrza pana Jerzego Wysockiego. W sali gimnastycznej zabrzmiały znane kolędy i pastorałki, arie operetkowe, marsze oraz motywy filmowe. Orkiestrze towarzyszyła solistka - pani Hanna Chmielewska, która zaśpiewała m. in. arię "Przetańczyć całą noc", a piękny utwór "What a wonderful Word" zagrał na trąbce pan Roman Karbowski. W tym roku, oprócz zbiorowego śpiewania razem z orkiestrą, uczniowie mogli też zaśpiewać na scenie do mikrofonu. Bardzo dziękujemy za piękny koncert. (17.12.2015)

Zbliżają się Święta...

W czwartek 10 grudnia wychowankowie świetlicy uczestniczyli w warsztatach, przybliżających im dawne tradycje, związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci dowiedziały się, jakie ozdoby na choinkę wykonywali nasi przodkowie i w jakich przebraniach chodzili od domu do domu śpiewając kolędy. Z wielkim zaangażowaniem i radością wykonywały ozdoby z kolorowego opłatka (tzw. światy) i wesołe pajacyki z wydmuszek. Największą frajdę sprawiło jednak własnoręczne ozdobienie błyszczącej bombki. (MZ, 14.12.2015, zdjęcia Małgorzata Zientala)

Przemoc lubi milczenie. Jeśli ktoś Ci dokucza, obraża, bije, szukaj pomocy. Nikt nie ma prawa Cię krzywdzić.

W dniach 10-11 grudnia uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach profilaktycznych "Czy dokuczanie jest przemocą?" i "Opanowuję agresję", które miały na celu naukę radzenia sobie ze złością i gniewem, rozpoznawanie emocji i ich nazywanie oraz poznanie konsekwencji użycia przemocy dla ofiary i sprawcy. Dzieci z klas 1-3 obejrzały w tym czasie przedstawienie teatralne "Kraina z lodu", w wykonaniu aktorów teatru "Fantazja". Zabawne sytuacje i dialogi oraz możliwość aktywnego udziału w spektaklu sprawiły, że nikt nie pozostał obojętny na tę piękną opowieść o miłości, dobroci i współpracy, które mogą pokonać największe zło. (11.12.2015)

Konkurs "Oczaruj mnie swoim bohaterem literackim"

9 grudnia w Willi Radogoszcz odbył się międzyszkolny etap konkursu "Oczaruj mnie... swoim bohaterem literackim", w którym udział wzięli również nasi uczniowie z klas I - III. Uczestnicy konkursu opowiadali wybrany przez siebie tekst lub recytowali wiersz o swoim ulubionym bohaterze literackim. Mogli też przedstawić swój własny utwór. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. (10.12.2015, zdjęcia Katarzyna Romańska)

Wycieczka mikołajkowa klasy 3b

Uczniowie klasy 3b otrzymali od Mikołaja piękny prezent - wycieczkę do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie, połączoną z interaktywnym poznawaniem poszczególnych instalacji oraz do Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach garncarskich oraz zwiedzali aktualne ekspozycje. (10.12.2015, zdjęcia Anna Gutowska-Kądziela)

II turniej V Grand Prix Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego w Szachach w roku szkolnym 2015/2016

II turniej tegorocznych rozgrywek szachowych odbył się 3 grudnia 2015 r. w naszej szkole. Gościliśmy uczniów z 5 szkół podstawowych gminy Grodzisk Mazowiecki. Turniej ukończyliśmy na III miejscu, a indywidualnie II miejsce w kategorii juniorów do lat 13 zajął Mariusz Suski z klasy 5c, a III miejsce - Patryk Michałowski. Gratulujemy! (4.12.2015, zdjęcia Oliwia Fijałkowska)

Bo warto pamiętać...

29 listopada, o godz. 18.45 w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łąkach uczniowie z koła historycznego, działającego przy naszej szkole, pod kierunkiem pani Małgorzaty Młotkowskiej, zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną, przygotowaną dla uczczenia 185 rocznicy wybuchu powstania listopadowego oraz 95 rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920. (3.12.2015, zdjęcia Mieczysław Osiadacz)

Dyskoteka andrzejkowa

26 listopada Szkolne Koło Młodego Wolontariusza oraz samorząd uczniowski zorganizowali pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Kilkugodzinny maraton tańca, śmiechu i zabawy dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Było gwarno i kolorowo. Imprezę prowadzili nasi absolwenci, obecnie uczniowie Gimnazjum nr 1, którzy podeszli do zadania w sposób profesjonalny i przygotowali nie tylko atrakcyjną muzykę, ale również zabawne konkursy. Zysk ze sprzedaży biletów - 212 zł zostanie przeznaczony na potrzeby samorządu.

Zobacz zdjęcia w GALERII

Dzień Życzliwości

21 listopada to Dzień Życzliwości, który jest obchodzony w 180 krajach. Dzień ten ma wzbudzać pozytywne emocje i motywować do różnych życzliwych działań wobec innych ludzi. W piątek 20 listopada byliśmy wobec siebie szczególnie uprzejmi. Niemal każdy zaakcentował swoją życzliwość w stosunku do innych żółtym elementem stroju. Samorząd uczniowski wywiesił plakaty z hasłami, potępiającymi przemoc i agresję, a klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Moniką Pytlarczyk przygotowała scenki dla młodszej grupy wiekowej, w których pokazała jak reagować na agresję i złość. Ogłosiliśmy również konkurs na przygotowanie hasła, związanego z tematem "Stop agresji i przemocy". W tym roku szkolnym właśnie ten temat jest naszym priorytetem, realizowanym w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie. (GK, 26.11.2015)

Pies Santi w klasie 3b

19 listopada w klasie 3b pojawili się niecodzienni goście: pani Agnieszka Boruta i jej pies Santi. Pani Agnieszka zdradziła dzieciom wiele różnych ciekawostek na temat psów, pokazała jak je tresować oraz w jaki sposób opiekować się nimi na co dzień. Dwoje dzieci otrzymało odznaki za dzielność, bo przełamały strach i pogłaskały psa po raz pierwszy w życiu. Santi jako pies terapeutyczny spisał się doskonale. (MR, 26.11.2015)

11 listopada - uroczystości miejskie

Uroczystości miejskie z okazji rocznicy odzyskania niepodległości odbyły się przy Pomniku Wolności w Grodzisku Maz. Udział w nich wziął poczet sztandarowy naszej szkoły oraz delegacja uczniów. Podczas uroczystości pani dyrektor Elżbieta Stępień otrzymała, z rąk burmistrza, dyplom i odznakę Zasłużony dla Gminy Grodzisk Mazowiecki za zasługi dla środowiska oświatowego oraz wzorową współpracę z grodziskim samorządem. Gratulujemy! (SR, 16.11.2015)

Apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada, w przeddzień rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 5a i 6a oraz chóru szkolnego, przygotowany pod kierunkiem pań: Joanny Wiśniewskiej, Renaty Gowin i Anny Tarłowskiej. Usłyszeliśmy piękne, patriotyczne wiersze, pieśni i piosenki, poświęcone ojczyźnie, wolności i ludziom, którzy walczyli o Polskę na różnych frontach świata. (SR, 16.11.2015)

Śniadanie daje moc - 6 listopada

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Daje energię do nauki, zabawy, poprawia koncentrację, ułatwia pokonywanie trudności. Po prostu ŚNIADANIE DAJE MOC. Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji wspólnego spożywania śniadania, aby podkreślić ważną rolę tego posiłku w naszej codziennej diecie. Udział w akcji wykorzystaliśmy do przypomnienia uczniom zasad zdrowego odżywiania. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy jak zwykle wsparli nasze działania i wyposażyli swoje pociechy w odpowiednie produkty, a nawet przygotowali różne sałatki, przekąski oraz soki do picia. (GK, 16.11.2015)

Jubileusz 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 - 14-18.10.2015 r.

W październiku nasza szkoła obchodziła swoje 80 urodziny. Z tej okazji zaplanowano szereg uroczystości: 14 października - inauguracja obchodów, 15 października - ślubowanie klas I, 16 października - Czwórka na Grodziskiej Scenie Talentów, 18 paździenrika - msza święta w intencji społeczności szkolnej w Kościele Przemienienia Pańskiego w Łąkach.

Jubileusz 80-lecia szkoły
Ślubowanie klas I
Czwórka na Grodziskiej Scenie Talentów
Prezentacja multimedialna "Szkoła dawniej i dziś"

Żandarmeria wojskowa w szkole - 16. 10. 2015

Dzięki uprzejmości taty jednego z naszych uczniów - pana Marcina Jakima gościliśmy w szkole żandarmerię wojskową. Żołnierze zaprezentowali nam wykorzystywany w codziennej służbie sprzęt prewencyjny oraz przeprowadzili praktyczne pokazy działania urządzeń typu symulator zderzeń, symulator dachowania i okularów alkogogle. Pokazom towarzyszyły pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. (5.11.2015)

Kwesta na grodziskim cmentarzu

1 listopada nasi uczniowie: Szymon Wierzbicki, Izabella Cacko, Wiktoria Ziętek, Wiktoria Figacz wzięli udział w kweście na odbudowę zabytkowych nagrobków. Tegoroczna kwesta ma pomóc w renowacji pomnika pochodzącego z 1918 r. (5.11.2015)
   

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.