05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Egzamin ósmoklasisty
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Kronika 2017/2018

IX - I II - VI

Śpiewamy dla emerytowanych pracowników oświaty

Uczniowie naszej szkoły: Amelia Czarnecka, Oliwia Fijałkowska, Daniel Kądziela i Szymon Romański zostali zaproszeni do występu podczas noworocznego spotkania emerytowanych nauczycieli i pracowników oświaty, które odbyło się 15 stycznia 2018 r. w sali kinowej Centrum Kultury. Piosenki, zaprezentowane przez laureatów XIII festiwalu piosenki "Śpiewać każdy może", bardzo przypadły do gustu zebranym i nagodzone zostały gromkimi brawami. (10.02.2018, zdjęcia: Anna Gutowska-Kądziela)

Jasełka dla WOŚP - 14 stycznia 2018

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie mogła koncertować bez nas. Jak co roku, podczas finału WOŚP, zaprezentowaliśmy jasełka. W tym roku przedstawienie pt. "Król miłości i pokoju" niosło ze sobą ważne przesłanie - protest przeciwko wojnie, wykorzystywaniu i zabijaniu dzieci, tragedii uchodźców. (10.02.2018, zdjęcia: Anna Gutowska-Kądziela)

Ratujemy i uczymy ratować

W dniach 8-10 stycznia uczniowie klas I-III wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach "Ratujemy i uczymy ratować", zorganizowanych w ramach programu edukacyjnego, realizowanego przez WOŚP we współpracy z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych. Program uczy zasad pierwszej pomocy i ma na celu wprowadzenie zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej. W naszej szkole zajęcia prowadził pan Arkadiusz Kulka, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Grodzisku Maz. oraz członkowie OSP. (10.01.2018)

Jasełka - 23 grudnia 2017 r.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Cecylii Kotowicz i Renaty Łoszewskiej oraz przy współudziale pani Mirosławy Roman, przygotowali przedstawienie jasełkowe. Piękne i dopracowane w każdym szczególe widowisko po raz kolejny przeniosło nas do Betlejem, budząc wzruszenie i radość. Tym razem jednak tradycyjne scenki biblijne, kolędy i pastorałki stały się pretekstem do refleksji nad problemami współczesnego świata i zadumy nad tym, jaki jest prawdziwy, głęboki sens tych świąt. (zdjęcia: Beata Bogucka, 29.12.2017)

Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

21 grudnia uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniu, zorganizowanym w ramach kampanii społecznej "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny", prowadzonej przez samorząd województwa mazowieckiego i wojewódzki ośrodek ruchu drogowego. Jego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podkreślenie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych - szczególnie po zmroku i poza terenem zabudowanym. Każdy uczestnik otrzymał komplet odblasków, dzięki którym będzie widoczny na drodze. (zdjęcia: Danuta Kołodziejczyk, 29.12.2017)

Wigilia harcerska

14 grudnia zuchy, harcerze, instruktorzy IV Szczepu im. Dzieci Walczącej Warszawy oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnej Wigilii harcerskiej, aby przełamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Nastrój wieczoru podkreśliły kolędy, śpiewane nie tylko przez wszystkich zebranych, ale przede wszystkim przez zaproszoną na spotkanie Amelię Czarnecką, której na gitarze akompaniował tata. Na uroczystość przybył również Mikołaj. Dla niektórych miał gustowne rózeczki, ale w końcu każdy dostał upominek.(zdjęcia: Jan Piwowarek, 19.12.2017)

Turniej szachowy

14 grudnia odbył się w naszej szkole II turniej szachowy, zorganizowany w ramach VII Grand Prix Szkół Podstawowych Powiatu Grodziskiego w Szachach, w którym udział wzięło 60 zawodników, reprezentujących 7 szkół podstawowych. Nasi zawodnicy wywalczyli III miejsce drużynowo. W kategorii juniorów do lat 13 Mariusz Suski (7c) zajął I miejsce, w kategorii juniorów do lat 10 - Jakub Dhondup (3c) - II miejsce, w kategorii juniorek do lat 9 - Karolina Gałajda (2b) - I miejsce. Gratulujemy! Dziękujemy pani Katarzynie Romańskiej, pani Marcie Żółkiewskiej, a także panu Grzegorzowi Skoniecznemu oraz panu Jerzemu Komorowskiemu z Grodziskiego Klubu Szachowego im. M. Najdorfa za zorganizowanie turnieju. (15.12.2017)

Wycieczka do Warszawy - 13 grudnia

13 grudnia klasy pierwsze były na wycieczce w Warszawie. Niezwykłych przeżyć dostarczył dzieciom pełen magii i kolorów spektakl "Królowa Śniegu" w Teatrze Syrena. Potem wszyscy udali się do Łazienek Królewskich, gdzie podziwiali Pałac na Wyspie oraz malowniczo położony Amfiteatr. Była to równie doskonała okazja do przyjrzenia się zmianom zachodzącym w przyrodzie u kresu jesieni. Entuzjazm dzieci wywołały spotkania z licznymi wiewiórkami i pawiami. Ostatnim punktem programu była wizyta w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, gdzie uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji na temat leśnych zwierząt, koni oraz historii myślistwa w Polsce. (8.01.2018, zdjęcia i tekst: Agnieszka Gimbut)

Koncert muzyczny w wykonaniu Zakładowej Orkiestry Dętej Gedeon Richter Polska - 13 grudnia

Jak co roku w okresie przedświątecznym gościliśmy w szkole Zakładową Orkiestrę Dętą Gedeon Richter Polska, która swoim brawurowym wykonaniem kolęd, motywów filmowych, arii i popularnych piosenek zachwyciła słuchaczy. Orkiestrą dyrygował pan Jerzy Wysocki a pięknego głosu użyczyła solistka - pani Hanna Chmielewska. Jeszcze w grudniu ukaże się płyta, na której muzycy zaprezentują swoje najpiękniejsze utwory. Gratulujemy, dziękujemy za przemiłe spotkanie i życzymy kolejnych sukcesów. (13.12.2017)

Wycieczka do Warszawy klas 5b i 6b

12 grudnia 2017 r. klasy 5b i 6b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Uczniowie mieli okazję zwiedzić Polskie Radio, gdzie zapoznali się ze specyfiką pracy dziennikarza radiowego. Odwiedzili również kręgielnię. Przekonali się, że bowling to nie tylko zabawa, ale sport i świetna forma aktywnego spędzania czasu. (8.01.2018, zdjęcia: Anna Gutowska-Kądziela)

Czyste powietrze w województwie mazowieckim

8 grudnia klasa 6a wzięła udział w 4-godzinnych warsztatach "Czyste powietrze w województwie mazowieckim", zorganizowanych przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie w ramach akcji "Odetchnij! czyste Mazowieckie". Celem zajęć było wyjaśnienie uczniom, jakie są właściwości powietrza, źródła, rodzaje i skutki zanieczyszczeń powietrza, pojęcie niskiej emisji, przyczyny jej powstania oraz skutki ekologiczne i zdrowotne. (11.12.2017)

Warsztaty mydlarskie 7 grudnia 2017 r.

Jak wyrabia się ekologiczne, pachnące mydełka mogły przekonać się dzieci podczas warsztatów mydlarskich, zorganizowanych w ramach pracy świetlicy popołudniowej. Mydełka glicerynowe to proste "kosmetyki", które można zrobić samodzielnie, doskonale się przy tym bawiąc. Każde mydełko jest inne, niepowtarzalne. Pięknie wygląda i pięknie pachnie. Aby je wyprodukować potrzebne są: gliceryna, barwniki i substancje zapachowe. Te zapewniła nam firma "Pomysłowy Dobromir", której pracownicy przeprowadzili warsztaty. W zajęciach wzięły udział nie tylko dzieci. W produkcję mydełek włączyli się też rodzice i babcie. Każdy uczestnik warsztatów dostał na własność mydełko, które wykonał podczas zajęć. (tekst i zdjęcia: Bogumiła Krzywicka, Małgorzata Zientala, 12.01.2018)

Mikołajki - 6 grudnia

Zbliżają się święta, więc Mikołaj już wyruszył w drogę. W naszej szkole można go było spotkać 6 grudnia. Dotarł m.in. do klasy 1a. Był to dla nich dzień niezwykły. Rozpoczął się od nałożenia mikołajkowych czapeczek i wspólnego ubrania choinki. Potem dzieci wykonały portrety św. Mikołaja i zaśpiewały o nim piosenkę. Dużym zaskoczeniem była informacja o liście, pozostawionym przez Mikołaja w klasie. Dzieci wysłuchały jego treści z wielkim zainteresowaniem, a wiadomość o ukrytych w klasie prezentach, wywołała ogromną radość. Upominki zostały szybko odnalezione i rozpakowane. Ostatnią niespodzianką tego dnia były odwiedziny pomocników św. Mikołaja, którzy przyszli sprawdzić, czy dzieci są zadowolone z podarunków. (tekst i zdjęcia: Agnieszka Gimbut, 12.12.2017)

Loteria fantowa 6-7 grudnia 2017

W tym roku fundusze na paczki świąteczne młodzi wolontariusze i samorząd szkolny zdobywali sprzedając losy. Można było wylosować zabawki, książki, gry, maskotki i inne fanty, podarowane wcześniej przez uczniów i ich rodziców. Zainteresowanie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dochód ze sprzedaży losów - 1 600 zł trafi do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ten łańcuch dobrych serc, przekazując fanty, a później kupując losy. Na szczególne podziękowania zasługują panie Sylwia Ręgowska i Katarzyna Romańska, które zorganizowały i przeprowadziły loterię. Dziękujemy! (11.12.2017)

Dyskoteka andrzejkowa - 30 listopada

Z okazji andrzejek uczniowie starszej grupy wiekowej bawili się w rytm dyskotekowych przebojów, młodsi mieli swoje klasowe imprezy, pełne wróżb i zabaw. Najpopularniejsze z nich: numerologia, układanie butów oraz odlewy z wosku, choć traktowane z przymrużeniem oka, budziły sporo emocji. Każdy chciał wiedzieć, co go czeka w przyszłości. (zdjęcia: Sylwia Ręgowska, 6.12.2017)

Tydzień Zdrowia - 20-24 listopada 2017

W ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie klasy 7, 2G, 3G uczestniczyły w Tygodniu Zdrowia, którego organizatorkami były panie Anna Adydan i Jolanta Wiraszka. (30.11.2017)

Przeczytaj więcej

Oczaruj mnie przyrodą

23 listopada w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje do konkursu na opowiadanie pod hasłem "Oczaruj mnie... przyrodą", którego organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Maz. W kategorii ŻYWE SŁOWO usłyszeliśmy piękne opowieści z przyrodą w roli głównej. Uczestnicy zadbali również o odpowiednie stroje i rekwizyty. (zdjęcia: Katarzyna Romańska, 1.12.2017)

Wyniki konkursu

Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Podczas zajęć wychowawcy klas 1-3 rozmawiali z dziećmi na temat życzliwości wobec innych ludzi. Każde dziecko otrzymało uśmiechnięte słoneczko, które jest znakiem tego dnia. Został również ogłoszony konkurs na zakładkę. (tekst: Karolina Szwarocka, zdjęcia: Mirosława Kępka, Agnieszka Gimbut, 1.12.2017)

XIII Festiwal piosenki - 20 listopada 2017

20 listopada 2017 r. w Centrum Kultury w Grodzisku Maz. odbyła się XIII edycja Festiwalu Piosenki "Śpiewaj razem z nami", organizowanego przez naszą szkołę w ramach współzawodnictwa międzyszkolnego. Po raz pierwszy obok uczniów szkół podstawowych na scenie pojawili się uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Po raz pierwszy też festiwal został objęty honorowym patronatem Radia dla Ciebie. Trzynastka okazała się dla naszej szkoły bardzo szczęśliwa. Wszyscy nasi reprezentanci zostali docenieni przez jury. Organizatorkami festiwalu były panie Renta Gowin i Marta Zółkiewska (30.11.2017)

Przeczytaj więcej

Tydzień Konstytucyjny

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w Tygodniu Konstytucyjnym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Celem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej było zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji oraz roli sądów w procesie ochrony praw i wolności. Warsztaty z uczniami klasy 7c, 2aG, 2bG i 2cG prowadzili prezes Sądu Rejonowego w Grodzisku Maz. pan Michał Sokół, adwokat Grażyna Kostrzewa – Soroka oraz asystent SSR Andrzej Sobótka. Starajmy się pamiętać wypowiedź prof. Ewy Łętowskiej, długoletniego Rzecznika Praw Obywatelskich, sprawującej nadzór merytoryczny nad tym ogólnopolskim wydarzeniem, która stwierdziła: "Dlatego tak, jak się prowadzi dzieci szkolne do muzeum czy na koncert, tak samo powinno się przybliżać im prawo. I uczyć, że z natury rzeczy przeznaczone jest ono do funkcjonowania w świecie, który nie jest doskonały."  (tekst i zdjęcia: organizator wydarzenia - Małgorzata Soczewicz, 20.11.2017)

Lekcja chemii na uniwersytecie

17 listopada klasa 7c wzięła udział w ciekawej lekcji, zorganizowanej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. (zdjęcia: Anna Adydan, 18.11.2017)

Konkurs "Zostań mistrzem pięknego czytania"

14 listopada odbył się, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, konkurs czytelniczy "Zostań mistrzem pięknego czytania". Udział w nim wzięło ośmioro uczestników, którzy zostali wytypowani w eliminacjach klasowych. Każdy zaprezentował fragment wybranej przez siebie książki. Komisja oceniała prawidłową dykcję i intonację, umiejętne dzielenie tekstu z zachowaniem znaków interpunkcyjnych, płynność czytania oraz podtrzymywanie kontaktu z odbiorcą. I miejsce zajęła Amelia Tępińska (4a), II miejsce - Julia Lipińska (4c), III miejsce - Pola Misiło (4a), wyróżnienie - Michalina Maciejewska (4b). Gratulujemy! (tekst i zdjęcia: Katarzyna Romańska, 14.11.2017)

11 listopada - 99. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W tym roku z okazji Święta Niepodległości odbyły się uroczyste apele, podczas których przypomniano naszą drogę do niepodległości i uczczono pamięć tych, których wytrwałość, upór i odwaga doprowadziły do odzyskania wolności. Po raz pierwszy z tej okazji został zorganizowany, przez panią Elwirę Stępkowską z Przedszkola nr 5, Festiwal Piosenki Patriotycznej, w którym udział wzięły grupy przedszkolne, ale również reprezentacja uczniów klas I-III szkoły podstawowej. (14.11.2017)

uroczyste apele, Festiwal Piosenki Patriotycznej

Śniadanie daje moc!

Już siódmy raz klasy 1-3 włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Dzieci przyniosły do szkoły wiele zdrowych produktów, z których komponowały wartościowy posiłek. Była oczywiście wędlina, sery, ciemne pieczywo, ale również płatki jaglane, kukurydziane, musli, gryka czy amarantus. Do tego jeszcze mleko, jogurt lub twarożek oraz mnóstwo świeżych i suszonych owoców. Niektórzy jedli takie śniadanie po raz pierwszy, ale wszystkim bardzo smakowało. (zdjęcia: Agnieszka Gimbut, Karolina Szwarocka, Mariola Socha, 14.11.2017)

Warsztaty w Willi "Radogoszcz"

8 listopada klasa 1a wybrała się na wycieczkę do Willi "Radogoszcz". Dzieci uczestniczyły tam w ciekawych warsztatach plastycznych, poświęconych glinie. Pod kierunkiem prowadzącej wykonały z gliny całkiem udane miseczki. Potem oglądały eksponaty zgromadzone w Willi i w ten sposób poznały wybrane zagadnienia z historii Grodziska Mazowieckiego. Była to pierwsza wizyta pierwszoklasistów w Willi "Radogoszcz", ale z pewnością nie ostatnia. (zdjęcia: Agnieszka Gimbut, 14.11.2017)

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

27.10.2017 r. klasy 3a i 3c wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz sala zabaw Kolorado. (zdjęcia: Krolina Szwarocka, 18.11.2017)

Dzień Pluszowego Misia

24 października w klasach 1-3 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie z Małego Samorządu Uczniowskiego czytali młodszym kolegom i koleżankom fragmenty książki o misiu, w których motywem przewodnim była przyjaźń. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały ilustracje, przedstawiające misia. (zdjęcia: Karolina Szwarocka, 1.12.2017)

Tańcowała igła z nitką

23 października rozpoczęły się zajęcia koła prac ręcznych pod nazwą "Tańcowała igła z nitką", prowadzonego przez panią Annę Drewecką. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w poniedziałki, w godz. 13:30 - 15:00, do sali nr 205. Podczas zajęć uczniowie nauczą się wielu praktycznych rzeczy, takich jak przyszywanie guzików, cerowanie, podszywanie i skracanie materiału, naszywanie aplikacji, ozdabianie ubrań cekinami i koralikami. Wykonają też własnoręcznie szalik na drutach oraz uszyją poduszeczkę na igły. (zdjęcia: Anna Drewecka, 3.11.2017)

Ślubowanie uczniów klas I

25 października kolejny rocznik młodych Tropicieli wyruszył w swą niezwykłą podróż. Tego dnia uczniowie klas I zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. W obecności zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców zdali swój pierwszy egzamin. Okazało się, że pięknie recytują, znakomicie śpiewają, znają przepisy ruchu drogowego, dużo wiedzą o swojej ojczyźnie, są sprawni fizycznie i z uśmiechem na ustach potrafią wypić sok z cytryny. Dzięki temu mogli przystąpić do ślubowania, po którym nastąpiło pasowanie na ucznia. Uroczystość przygotowały panie wychowawczynie: Agnieszka Gimbut, Mariola Socha, Danuta Kołodziejczyk. (zdjęcia: Marta Szymczyk, 3.11.2017)

Dzień Nauczyciela

14.10.2017 r. uczniowie klas 1-3, uczęszczający na zajęcia koła polonistycznego, wzięli udział w przedstawieniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ odbył się w kościele parafialnym w Łąkach, po wieczornej mszy świętej. Uczniowie wykonali wiersze i piosenki w podziękowaniu za trud i poświęcenie, jakie wkładają nauczyciele w ich nauczanie i wychowanie. (tekst: Karolina Szwarocka, zdjęcia: Jarosław Pytlarczyk, 20.10.2017)

Spotkanie z panią Magdaleną Zarębską

10 października 2017 r. klasa 1a wybrała się do Biblioteki Publicznej, aby wziąć udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci panią Magdaleną Zarębską. Pisarka opowiedziała dzieciom o swojej najnowszej książce pt. "Wakacje u dziadków". Akcja powieści rozgrywa się na wsi, dlatego też spotkaniu towarzyszyły zabawy muzyczno-ruchowe związane ze zwierzętami wiejskimi. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli, przygotowany przez autorkę, pokaz slajdów na temat wiosek z różnych stron świata, a następnie zadawali pani Magdalenie Zarębskiej pytania. Mali czytelnicy nie kryli też radości z otrzymanych od pisarki autografów. (tekst i zdjęcia: Agnieszka Gimbut, 23.10.2017)

Co powinniśmy wiedzieć o hałasie?

W tym roku szkolnym w ramach projektu Szkoła Promująca Zdrowie podjęliśmy walkę z hałasem. Podczas apelu grupy wiekowej I-III, który odbył się 5 października, dzieci dowiedziały się, dlaczego hałas jest szkodliwy dla zdrowia i jak z nim walczyć. Przy okazji został rozstrzygnięty konkurs "Z hasłem przeciwko hałasowi". Nagrody otrzymali: Agnieszka Olkowska, 2a ("Zachowaj ciszę, drogi kolego, bo w hałasie nie nauczymy się niczego", Karolina Gałajda, 2b ("Hałas w czasie przerwy niszczy wszystkim nerwy"), Tomasz Mirż, 3c ("Gdy w hałasie pracujemy, to się potem źle czujemy"). Apel przygotowały klasy 2a i 2b pod kierunkiem wychowawczyń pani Grażyny Kaczorowskiej i pani Mirosławy Roman. (zdjęcia: Karolina Szwarocka, 10.10.2017)

Wycieczka do Warszawy

22. 09. 2017 r. klasy 3 wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie tarasu widokowego na Lotnisku Chopina, gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 oraz warsztaty "Co wiemy o grzybach?" i "Poznajemy leśne drzewa" w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie. (tekst: Karolina Szwarocka, zdjęcia: Remtur Biuro Turystyczne, 10.10.2017)

Złaz turystyczny "Babie lato 2017" - 23 września 2017 r.

23.09.2017 r. 18-osobowa grupa uczniów wzięła udział w złazie turystycznym "Babie lato 2017". Trasa prowadziła przez lasy w Kałęczynie, Czarnym Lesie, Makówce aż do Szkoły Podstawowej w Kuklówce. Na miejscu znużeni wędrowcy posilili się grochówką. Każdy otrzymał na pamiątkę udziału w złazie - symboliczny znaczek. (23.09.2017)

Florka w sieci, czyli bezpieczny internet

15. 09. 2017 r. dzięki inicjatywie Grodziskiej Straży Miejskiej, uczniowie klas 3 obejrzeli w Centrum Kultury spektakl "Florka w sieci", w którym wystąpili strażnicy warszawskiej Straży Miejskiej. W przystępny i bardzo atrakcyjny sposób, w krótkich scenkach, przedstawili młodym widzom potencjalne zagrożenia wiążące się z korzystaniem z internetu. Tłumaczyli również, jak można ustrzec się przed niebezpieczeństwami oraz co robić, jeżeli dziecko stanie się już ofiarą cyberprzestępstwa. Poruszali też bardzo ważne zagadnienia związane z publikowaniem swojego wizerunku w sieci. (tekst i zdjęcia: Obiektywna Gazeta Internetowa, 23.09.2017)

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2017 r. w uroczystościach miejskich z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej naszą placówkę reprezentowały dwa poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 1 oraz liczna drużyna harcerzy z naszego szczepu im. Dzieci Walczącej Warszawy. Po uroczystej mszy św. w Kościele św. Anny delegacje i poczty oddały cześć i pamięć poległym, składając kwiaty przy pomniku Obrońców Ojczyzny z II wojny światowej. (zdjęcia: Sylwia Ręgowska, 23.09.2017)

Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie

25 sierpnia 2017 r. odbyło się posiedzenie Kapituły przyznającej Wojewódzkie Certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie. Otrzymanie Certyfikatu jest wyrazem uznania dla wieloletniej, systemowej i planowej pracy szkoły zgodnie z ideą Szkoły Promującej Zdrowie. Certyfikat nadawany jest na okres 3 lat. W celu zdobycia Certyfikatu szkoły powinny minimum 2 lata pracować w Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz przeprowadzić autoewaluacje wybranych standardów programu, w tym klimatu społecznego szkoły oraz samopoczucia społeczności szkolnej. Decyzją Kapituły Wojewódzki Certyfikat otrzymała nasza szkoła. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację tego programu. Przed nami kolejne zadania. W tym roku pracujemy pod hasłem: "Ciesz się ciszą"

list certyfikat

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.