Kronika 2018/2019

IX - II III - VI

I Świetlicowy Turniej Piłkarski - 28 lutego 2019

28.02.2019 odbył się świetlicowy turniej piłkarski o puchar dyrektora szkoły. W I części wzięło udział 8 drużyn młodzieżowych (uczniowie klas I-IV). Najwięcej emocji dostarczył kibicom mecz finałowy między Lwami z Chlebni i Szerszeniami z Łąk rozstrzygnięty dopiero w rzutach karnych. W II części uczestniczyły 4 drużyny rodzinne. Na szczególną uwagę zasługują rodziny państwa Wawrów i Iwanowskich, które wykazały się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi, ale również oryginalnymi strojami. Głównym organizatorem turnieju był pan Adam Paschke, oprawę artystyczną przygotowały dziewczynki pod kierownictwem pani Marty Szymczyk, a o wystrój sali zadbała pani Barbara Skrzyńska. (tekst: Adam Paschke, zdjęcia: Katarzyna Wojciechowska)

Bal karnawałowy - 23 stycznia 2019

Szkolny bal karnawałowy odbył się w tym roku pod hasłem "Każde dziecko, duże, małe, lubi bale w karnawale". W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, barwnych postaci z kreskówek i bajek. Widziano też policjantów, piłkarzy, piratów i kowbojów. Wszyscy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Jasełka w Centrum Kultury - 13 stycznia 2019

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspieramy od lat, m. in. prezentując podczas finału przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez uczniów pod kierunkiem pani Renaty Łoszewskiej i Cecylii Kotowicz. W tym roku inscenizacja pt. "Dobra nowina w Niepodleglej" nawiązywała do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Piękne kolędy i pastorałki, zaangażowanie młodych aktorów, podniosły a jednocześnie ciepły i swojski nastrój bardzo przypadły do gustu publiczności. (zdjęcia: Anna Gutowska-Kądziela)

Koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej - 9 stycznia 2019

Tradycyjnie w okresie bożonarodzeniowym gościliśmy w szkole Zakładową Orkiestrę Dętą Gedeon Richter Polska. Muzycy pod batutą dyrygenta pana Jerzego Wysockiego zaprezentowali program, na który złożyły się kolędy, muzyka filmowa, znane arie operetkowe i popularne piosenki. Bardzo dziękujemy za piękny koncert i życzymy wielu sukcesów. (zdjęcia: Adam Paschke)

Mikołajkowa loteria fantowa

Tegoroczna mikołajkowa loteria fantowa, dzięki współpracy Koła Młodego Wolontariusza (opiekun - Sylwia Ręgowska) oraz samorządu uczniowskiego (opiekun - Katarzyna Romańska) przyniosła dochód w wysokości 1 670 złotych. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących rodzin. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali fanty na loterię oraz kupili losy.

Mikołajkowy Turniej Szachowy

W dniach 8 i 9 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy, zorganizowany przez Grodziski Klub Szachowy "Szachowa Dwójka" i Szkołę Podstawową nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. Uczestnicy turnieju przybyli z całego województwa mazowieckiego i byli podzieleni na cztery grupy w zależności od wieku i kategorii szachowej. W grupie C i D nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca i zdobyli IV i V kategorię szachową. Turniej zgłoszony był do Polskiego Związku Szachowego. (zdjęcia i tekst: Adam Paschke)

25 listopada - Dzień Pluszowego Misia

Wszyscy wiemy, ile radości może wnieść w życie małego (i nie tylko) człowieka zwykły pluszowy miś. Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Kumpel do zabawy i do zwierzeń... Łagodny, uroczy i cierpliwy... Prawdziwy przyjaciel... Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia pojawił się w naszej szkole. Wchodził na lekcje, krążył po korytarzach, pozował do zdjęć. Wzbudził mnóstwo radości i uśmiechów. Do zobaczenia za rok. (zdjęcia: Katarzyna Wojciechowska)