Półkolonie "Zima w mieście 2015"

W czasie ferii zimowych w szkole zostały zorganizowane półkolonie "Zima w mieście 2015". Nad bezpieczeństwem dzieci i realizacją programu czuwały dwie nauczycielki: Zofia Wojciechowska i Katarzyna Romańska. Uczestnicy półkolonii mieli zapewnione pełne wyżywienie (II śniadanie: bułka i napój; dwudaniowy obiad). Koszt pobytu: 75 zł tygodniowo. Dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych zajęciach organizowanych na terenie szkoły oraz w licznych wycieczkach pozaszkolnych:

• Wycieczka do Bolimowa, gdzie poznały techniki lepienia w glinie, uczestniczyły w warsztatach lepienia, obejrzały Zakład Garncarski Rodziny Konopczyńskich.
  • Wycieczka do Warszawy - zwiedzanie Parku Szczęśliwickiego i skoczni narciarskiej, zabawa w Inca Play - sali zabaw mieszczącej się w Blue City (dzięki p. Agnieszce Wojciechowskiej koszt biletów wstępu był o wiele niższy).
  • Wycieczka po najbliższej okolicy, wysłuchanie legendy o powstaniu Grodziska Maz., wykonanie makiety grodu z pudełek kartonowych, oglądanie miasta z lotu ptaka dzięki przeglądarce Google Earth.
  • Warsztaty naukowe "Mali Einsteini":
    a) I tydzień: "Kolorowy świat chemii",
    b) II tydzień: "Kulodromy - myślenie logiczne".
  • Zajęcia na basenie Wodnik (dwukrotnie).
  • Wyjście do kina na seans filmowy "Paddington".
  • Zajęcia karate, prowadzone przez pana Jerzego Szcząchora z Karate Klub Pruszków.
  • Zajęcia sportowe z elementami sztuki walki judo, prowadzone przez pana Marka Kowalskiego z UKS Piranie.
  • Zajęcia czytelnicze "W świecie bajek" w Bibliotece Pedagogicznej w Grodzisku Maz., prowadzone przez panią Renatę Badowską.
  • Zajęcia dogoterapii, podczas których dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z psem i jak się zachować, jeśli istnieje zagrożenie z jego strony. Zajęcia prowadziły panie ze Stowarzyszenia Edukacji i Terapii Homo et Animal: Anna Bogucka-Timofiejew, Elżbieta Milczarek oraz wolontariuszka Hanna Milczarek.
  • Dni tematyczne w szkole: sportowe, naukowe, kulinarne, plastyczne, muzyczne, podczas których odbywały się różnorodne zajęcia: nauka tańca integracyjnego, turnieje gier planszowych, zajęcia plastyczne, literackie, muzyczne, kulinarne, rozgrywki i zawody sportowe.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy za swoją pracę nie wzięli żadnego wynagrodzenia.

zdjęcia: Katarzyna Romańska, Zofia Wojciechowska