W ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego nasza szkoła otrzymała:

• w grudniu 2005 pracownię komputerową (sala 106)

• w lipcu 2006 Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (biblioteka szkolna)

• w lipcu 2007 pracownię komputerową (sala w szatni)

PRACOWNIE KOMPUTEROWE: 2005, 2007

Obie PRACOWNIE KOMPUTEROWE wyposażone zostały w 10 komputerów opartych na systemie Windows XP wraz z serwerem sieci lokalnej oraz skanerem i drukarką. Na wyposażenie każdej z nich składało się również oprogramowanie, umożliwiające swobodną pracę w sieci oraz mobilny zestaw multimedialny: projektor multimedialny wraz z laptopem. Sprzęt, oprogramowanie oraz stały dostęp do internetu zapewniają doskonałe warunki pracy i nauki zarówno uczniom jak i nauczycielom. Dostęp do internetu pozwala uczniom wyszukiwać informacje, a pakiet Microsoft Office na ich przetwarzanie i formatowanie.

Większość nauczycieli naszej szkoły, przygotowując się do przyjęcia pracowni, ukończyła szkolenie "Technologie informacyjne i edukacja multimedialna w praktyce szkolnej", które daje im możliwość profesjonalnego wykorzystania komputerów w czasie zajęć z poszczególnych przedmiotów.

Nowe pracownie pomogają w przygotowaniu uczniów do życia w globalnym społeczeństwie informacji poprzez zapewnienie możliwości korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej w uczeniu się i rozwiązywaniu problemów.

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ: 2006

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ wyposażone zostało w cztery zestawy komputerowe z dostępem do internetu oraz wielofunkcyjne urządzenie multimedialne. Z ICIM mogą korzystać uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w godzinach otwarcia biblioteki. Centrum wzbogaca ofertę szkolnej biblioteki o edukacyjne programy multimedialne i umożliwia dostęp do internetu poza systemem lekcyjnym. Dzięki niemu dostęp do informacji jest znacznie łatwiejszy, a możliwości ich przetwarzania nieporównywalnie większe. Dzięki ICIM wzrasta jakość i dostępność kształcenia a także wyrównywane są szanse edukacyjne uczniów niezależnie od ich miejsca zamieszkania i statusu majątkowego.

zdjęcia: Piotr Bąba