05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Ślubowanie klas I - 26 listopada 2010

26 listopada 2010 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych, połączone z uroczystością wręczenia odznak Przyjaciel Szkoły. W tym roku grono naszych przyjaciół powiększyło się o kolejne pięć osób. Odznakę i tytuł Przyjaciela Szkoły otrzymali: pani Katarzyna Zych, panowie: Jerzy Komorowski, Andrzej Syska, Jan Adamski oraz Anonimowy Sponsor. Na uroczystość przybyli również: proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego ksiądz Zenon Piskorski, wiceburmistrz Miasta i Gminy Grodzisk Mazowiecki pani Maria Grabowska, dyrektor Biura Obsługi Ekonomiczno-Administracyjnej Oświaty pan Rajmund Zaleski, radna gminy pani Aleksandra Kapuściak, dyrektor Gimnazjum nr 1 pani Joanna Kozdrak, wicedyrektor ds. Przedszkola nr 5 pani Renata Prędkopowicz oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Marzenna Kuczyńska.

O wyznaczonej godzinie zebraliśmy się w naszej nowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Po powitaniu i wręczeniu odznak Przyjaciel Szkoły pierwszaki, wspomagane przez klasę 3b oraz chór szkolny, przedstawiły krótką inscenizację. Bez tremy wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki a także zatańczyły. Pomyślnie przeszły dwie próby, którymi udowodniły, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły. Jednogłośnie potwierdzili to wszyscy zebrani w sali gimnastycznej.

Dzięki temu uczniowie klas I mogli przystąpić do dalszej części uroczystości, w której złożyli uroczyste ślubowanie. Po przejściu przez bramkę, symbolizującą drzwi naszej szkoły oraz pasowaniu na ucznia przez panią dyrektor Elżbietą Stępień, oficjalnie stali się uczniami naszej szkoły. Dla upamiętnienie tego wydarzenia nowi uczniowie otrzymali dyplomy, odznaki oraz pacynki - zwierzaki. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udali się wraz z gośćmi na poczęstunek, przygotowany przez ich rodziców.

Cieszymy się, że nasze grono powiększyło się o kolejnych uczniów i rodziców, którzy czynnie włączyli się w organizację tej uroczystości. Mamy nadzieje, że pierwszaki będą dobrze czuły się w naszej szkolnej społeczności, która kolejny raz udowodniła swoją spójność w działaniu. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękujemy.

tekst: Grażyna Kaczorowska, zdjęcia: Katarzyna Kołakowska (MAWI)


Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.