Ślubowanie uczniów klas I - 13 października 2011

Dnia 13 października 2011 r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w dżunglę. Na różnego rodzaju palmach wisiały banany, kokosy i... małpki. W bajorku pluskały się krokodyle i aligatory. Zza drzew wyglądały lwy i tygrysy. Pod drzewami odpoczywaly duże małpiszonki. Pierwszaki głośnym śpiewem obudziły to całe towarzystwo. Przedstawiciele małpiego rodu sprawdzali umiejętności i wiadomości dzieci z klas pierwszych. Pierwszoklasiści recytowali wiersze o Polsce, zasadach zachowania w szkole i bezpieczeństwie. Śpiewali piosenki związane tematycznie z zadaniami, jakie wykonywali. Zadania praktyczne też nie sprawiły im kłopotu. Wykazali się wiedzą na temat rodzinnego miasta i dyrekcji naszej szkoły. Komisja, złożona z zaproszonych gości, na wniosek małpek dopuściła uczniów do ślubowania, a potem do pasowania pod palmami. Uroczystość zakończył zdrowy i pożywny poczęstunek w towarzystwie gości.

tekst - Danuta Kołodziejczyk

zdjęcia: Aneta i Piotr Bąba