05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Ślubowanie klas I: 16 października 2015 r.

W drugim dniu obchodów 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. O godzinie 12.00 wychowawcy klas pierwszych wprowadzili swoich podopiecznych do pięknie przystrojonej sali gimnastycznej a towarzyszyła im piosenka Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Białe bluzeczki i koszulki uczniów ozdabiały kokardki w czterech kolorach, dla każdej klasy w innym.

Po powitaniu gości, którzy przybyli na uroczystość, rozpoczęły się konkurencje sprawdzające wiedzę i umiejętności uczniów. Pierwszaki musiały pięknie zaśpiewać piosenkę i wykonać do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych, poprawnie spakować tornister, ułożyć obrazek z figur geometrycznych i wykazać się znajomością znaków drogowych.

Pani dyrektor wysoko oceniła przygotowanie pierwszaków i pozwoliła im złożyć ślubowanie w obecności sztandaru szkoły oraz pasowała każdego z nich na ucznia specjalnym ołówkiem. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali kolorowe kuferki z pomocami do nauki, tarcze szkolne i dyplomy z tekstem ślubowania. Po wykonaniu klasowego zdjęcia wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

tekst: Małgorzata Zientala, zdjęcia: Piotr Bąba

Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.