Ślubowanie klas I: 16 października 2015 r.

W drugim dniu obchodów 80-lecia Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. O godzinie 12.00 wychowawcy klas pierwszych wprowadzili swoich podopiecznych do pięknie przystrojonej sali gimnastycznej a towarzyszyła im piosenka Majki Jeżowskiej pt. „Wszystkie dzieci nasze są”. Białe bluzeczki i koszulki uczniów ozdabiały kokardki w czterech kolorach, dla każdej klasy w innym.

Po powitaniu gości, którzy przybyli na uroczystość, rozpoczęły się konkurencje sprawdzające wiedzę i umiejętności uczniów. Pierwszaki musiały pięknie zaśpiewać piosenkę i wykonać do niej akompaniament na instrumentach perkusyjnych, poprawnie spakować tornister, ułożyć obrazek z figur geometrycznych i wykazać się znajomością znaków drogowych.

Pani dyrektor wysoko oceniła przygotowanie pierwszaków i pozwoliła im złożyć ślubowanie w obecności sztandaru szkoły oraz pasowała każdego z nich na ucznia specjalnym ołówkiem. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali kolorowe kuferki z pomocami do nauki, tarcze szkolne i dyplomy z tekstem ślubowania. Po wykonaniu klasowego zdjęcia wszyscy udali się na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

tekst: Małgorzata Zientala, zdjęcia: Piotr Bąba