05-825 Grodzisk Maz. ul. Zielony Rynek 2          tel.: 22 755 51 55, 22 755 55 07, fax: 22 755 60 77          e-mail: sp4grodzisk@home.pl

AKTUALNOŚCI

  Strona główna
  Ważne informacje
  Kronika
  Kalendarz
  Plan lekcji

O SZKOLE

  Historia
  Patron
  Symbole szkolne
  Dyrekcja
  Nauczyciele
  Rada rodziców
  Biblioteka
  Świetlica
  Pedagog
  Dokumenty szkolne
  Napisali o nas
  Inne informacje

UCZNIOWIE

  Klasy, wychowawcy
  Samorząd uczniowski
  Rzecznik Praw Ucznia
  Absolwenci
  Nasze sukcesy
  Sprawdzian po klasie 6
  Bezpieczniczek

NAUKA I ZABAWA

  Przedmioty
  Zajęcia pozalekcyjne
  Wycieczki
  Galeria zdjęć

RÓŻNE

  Grodzisk Maz.
  Ciekawe strony
  Wesoła szkoła
  Archiwum
  Podziękowania
  Rozkład jazdy autobusów

Nasze sukcesy 2013/2014

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE

Konkurs

Osiągnięcia w konkursie

Osoba przygotowująca

Konkurs malarski "Chełmoński i Chopin - dwaj najwięksi artyści Mazowsza"
organizator: Stowarzyszenie LGD "Ziemia Chełmońskiego"

wyróżnienie: Sandra Gruszewska 6b
wyróżnienie: Miłosz Wolny 5b

Renata Gowin

Grand Prix Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych Powiatu Grodziskiego w Szachach w roku 2013/14
organizator: GKSz im. M. Najdorfa, szkoły

Klasyfikacja końcowa:
indywidualna:
I miejsce Patryk Michałowski 5a, 30,5 pkt.
drużynowa: II miejsce SP4, 124 pkt.

kategoria juniorów do lat 11:
I miejsce: Patryk Michałowski 5a
II miejsce: Hubert Gałajda 3c
kategoria juniorek do lat 9:
III miejsce: Adrianna Ziętek 0d

Jerzy Komorowski

Tenis stołowy chłopców szkół podstawowych - powiatowy finał
organizator: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy

II miejsce drużyna w składzie: Szymon Wiśniewski 3a, Mateusz Kopeć 6b

Paweł Deluga

Konkurs fotograficzny "Mazowsze bliskie sercu", temat przewodni "Nakręcone Mazowsze"
organizator: Samorząd Województwa Mazowieckiego

II miejsce: Igor Jaszczyszyn 5a

praca Igora "Otchłań marzeń"

Renata Gowin

Konkurs plastyczny "Miś moim przyjacielem"
organizator: Przedszkole nr 5

III miejsce: Julia Banaszek 0a

Magdalena Kowalczyk

Konkurs czytelniczy na opowiadanie baśni, bajek i legend "Dawno, dawno temu"
organizator: Biblioteka Pedagogiczna w Grodzisku Maz.

Grupa wiekowa 0 - III
II miejsce: Adrianna Ziętek 0d
III miejsce: Kinga Woźnicka 1b
III miejsce: Marta Kądziela 1b
Grupa wiekowa IV - VI
II miejsce: Julia Bąba 5a
II miejsce: Igor Jaszczyszyn 5a

Katarzyna Romańska
Irena Sokołowska
Mirosława Roman
Joanna Wiśniewska

III Powiatowy Konkurs Historyczny Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych
organizator: Powiatowy Klub Historyczno-Dziennikarski w Grodzisku Mazowieckim

II miejsce: Aleksandra Włodarska 4a
III miejsce: Igor Jaszczyszyn 5a

Małgorzata Młotkowska

Archidiecezjalny Konkurs "Santo Subito" o Bł. Janie Pawle II
Dzieci odpowiadają na list Papieża

wyróżnienie: Maria Gałajda 1b
wyróżnienie: Katarzyna Tokarz 3b

praca Marysi        praca Kasi
wręczenie nagród

Cecylia Kotowicz
Renata Łoszewska

XIV edycja konkursu "Grodzisk - moja mała ojczyzna"
organizator: SP6

kategoria: "Bajka przyrodniczo-edukacyjna"
I miejsce: zespół teatralny FANTAZJA

zdjęcie 1        zdjęcie 2        zdjęcie 3

Joanna Citlak

XI Powiatowy Konkurs Muzyczny "Sopranem i basem, czyli polska piosenka na grodziskiej scenie"
organizator: SP Adamowizna

I miejsce oraz Złota Nutka: Juliusz Ruszkiewicz 2a
I miejsce: Szymon Romański 3a
II miejsce: Maria Gałajda 1b
III miejsce: Bartłomiej Cacko 1a
wyróżnienie: Oliwia Fijałkowska 3c
wyróżnienie: Martyna Bladowska 0a

Mirosława Kępka
Joanna Citlak
Katarzyna Romańska
Mirosława Roman
Grażyna Kaczorowska
Danuta Kołodziejczyk
Magdalena Kowalczyk

Konkurs "Nasi Wielcy Polacy - Julian Tuwim - życie i twórczość"
organizator: SP w Izdebnie Kościelnym

Kategoria: prezentacja multimedialna
II miejsce: Sandra Gruszewska 6b

Joanna Wiśniewska

Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej dla uczczenia Konstytucji 3 Maja "Witaj, majowa jutrzenko"
organizator: Katolicki Zespół Edukacyjny im. ks. Piotra Skargi

finaliści:
Oliwia Fijałkowska 3c
Hubert Gałajda 3c

Cecylia Kotowicz
Renata Łoszewska

Grodziska Olimpiada Sportowa

w ogólnej klasyfikacji w gminie:
II miejsce

Andrzej Faliszewski
Beata Okonkowska
Paweł Deluga

VI Przegląd Teatrów Amatorskich im. Hipolita Szczerkowskiego "Totalnie Teatralnie"
organizator: Stowarzyszenie "EGIDA"

Brązowa Kurtyna: Teatr "Fantazja i Czwóreczka" za spektakl "Baśń o rycerzu bez konia"
Najlepszy reżyser: Joanna Citlak i Wanda Pokrzywnicka
Najlepsza rola żeńska: Julia Bąba 5a
Najlepsza rola męska: Igor Jaszczyszyn 5a
Najlepsza rola zespołowa: Szymon Romański 3a, Michalina Jelińska 3b, Mateusz Siemiątkowski 3c.

Joanna Citlak
Wanda Pokrzywnicka

INNE SUKCESY

Otrzymaliśmy tytuł SZKOŁA W RUCHU

W roku szkolnym 2013/2014 uczestniczyliśmy w akcji "Ćwiczyć każdy może", zorganizowanej w ramach programu "Szkoła w ruchu". Nasze działania zyskały uznanie komisji i otrzymaliśmy tytuł "SZKOŁA W RUCHU" - czyli szkoła podejmująca liczne zadania w zakresie kultury fizycznej oraz promująca aktywność, ruch i zdrowy wypoczynek.

Włączenie naszej szkoły do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

24 kwietnia 2014 r. Koordynator Wojewódzki pani Agnieszka Jęczarek wraz z Wojewódzkim Zespołem Wspierającym Szkoły Promujące Zdrowie na podstawie naszych dotychczasowych działań w zakresie promocji zdrowia podjęli decyzję o włączeniu naszej szkoły do Mazowieckiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Po dwóch latach działalności w Sieci będziemy mogli się starać o przyznanie Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie.

Sukcesy Huberta Onuszkiewicza - ucznia klasy 4b

Hubert Onuszkiewicz trenuje judo (klub Judo Panda w Ursusie - trener pan Tomasz Staśkiewicz).

sukcesy Huberta strona klubu

Sukcesy Daniela Kądzieli - ucznia klasy 4a

Daniel Kądziela jest uczniem szkoły muzycznej, trenuje taniec towarzyski oraz judo (UKS Piranie w Grodzisku Maz. - trener pan Marek Kowalski)

sukcesy Daniela strona klubu

Sukcesy Marty Kądzieli - uczennicy klasy 1b

Marta Kądziela trenuje judo (UKS Piranie w Grodzisku Maz. - trener pan Marek Kowalski).

sukcesy Marty

IX Powiatowe Mistrzostwa w Judo pod patronatem Starosty Grodziska Mazowieckiego Marka Wieżbickiego

Dnia 10 listopada 2013 r. odbyły się IX Powiatowe Mistrzostwa w Judo pod patronatem Starosty Grodziska Mazowieckiego Marka Wieżbickiego. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników z 19 klubów z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Patryk Michalski (kl. 2a) wywalczył III miejsce w kategorii wagowej do 32 kg.

Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym

W dniach 5 - 6 kwietnia 2014 r. w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate Tradycyjnym. Na macie stanęło ponad 300 zawodników z pięciu klubów. II miejsce w konkurencji Kata Indywidualne zajął Tomasz Burchard (6a), zawodnik UKS Karate Grodzisk Mazowiecki. Instruktorami klubowymi są panowie Bartłomiej Wykrytowicz oraz Jakub Malicki.

strona klubu

Sukces zawodnika UKS Karate Grodzisk Mazowiecki

Tomek Burchard (6a) został zakwalifikowany do OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU "SPORTOWY TALENT 2014". Jest to specjalistyczny program treningowy, którego celem w 2014 r. jest jak najlepsze przygotowanie zawodników do Pucharu Świata Dzieci i udział w nim (23- 26.10.2014 r., Genewa) oraz wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodników w kategoriach dziecięcych, którzy w perspektywie będą bezpośrednim zapleczem Kadry Narodowej Juniorów w karate tradycyjnym.

Milan Sport Cup dla rocznika 2007 o puchar Wójta Gminy Nadarzyn

11 maja 2014 r. na boisku w Nadarzynie rozegrany został kolejny turniej Milan Sport Cup o puchar Wójta Gminy Nadarzyn. Tym razem rywalizowały zespoły z rocznika 2007. III miejsce zajęła drużyna UKS Sporting, w której zagrali również nasi uczniowie: Kacper Kostrzewa (1b), Damian Chęcik (1b), Jakub Kupiński (1b).


Strona Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Maz. Wszystkie prawa zastrzeżone.